Korteriuhistu 930x140 ee gif

 

04.10.2018 Neljapäev

Prantsusmaa Saksamaale: ühine eelarve on euroalale eluoluline

Prantsusmaa rahandusminister Bruno Le Maire ärgitas Saksamaad kiiresti ellu viima juunis kahe riigiv ahel kokku lepitud reforme ning nimetas ühise eelarve loomist euroala jaoks eksistentsiaalseks küsimuseks.

Saksa liidukantsleri Angela Merkeli ja Prantsuse presidendi Emmanuel Macroni kokku lepitud Euroopa Liidu ja euroala reformimise plaanide rakendamisega on vaja kiiresti edasi liikuda, ütles Le Maire Süddeutsche Zeitungile.

"Euroalal on kas eelarve või ühel päeval pole enam euroala," lisas ta. Rahaliit peab tema sõnul olema piisavalt tugev, et suuta uuele kriisile vastu panna. "Järgmine võib olla veelgi laastavam kui 2008. aasta oma," hoiatas Le Maire.

Ta tõi esile, et 2008. aastaga alanud kriis on jätnud nähtavad armid euroala liikmete majandustele, näiteks Portugalile ja Iirimaale. Sarnast mõju annaks aga vältida mehhanismiga, mis kaitseb keskpika perspektiivi kasvu toetavaid valitsuse kulutusi.

Ühisele eelarvele lisaks tõid Merkel ja Macron suvel esile vajaduse ühtlustada ettevõtlusmaksude jaotust üle Euroopa Liidu ning vajadust internetihiidude maksustamise järele.

Prantsuse minister märkis, et riigid nagu Holland ja Luksemburg on enda esialgsest toetusest digimaksule taandunud. Samas prognoosis ta, et kui sõlmitakse kokkulepe Saksamaaga, tulevad pardale ka teised Euroopa Liidu riigid.

Washingtoni vastusammude ohtu kommenteerides ütles Le Maire, et kõigile peaks olema selge, et USA president Donald Trump austab vaid neid, kes näitavad üles jõulisust ja otsustavust. Ettevõtteid endid pole aga peljata.

"Me ei pea kartma, Google'it, Amazoni ega Facebooki. Me üleme ühed nende parimad kliendid," rääkis Prantsuse rahandusminister. "Meil, eurooplastel, on võimu, me peame seda teostama."

Toetajad

Suno 365 logo 10  

gif Company 930x140 ee

 

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes