30.07.2021 Reede

Euroala majandus kasvas kvartaliga 2 protsenti

Euroala majandus kasvas Eurostati kiirhinnangu kohaselt teises kvartalis eelmisega võrreldes 2 protsenti ning aastavõrdluses 13,7 protsenti.

Aastavõrdluses langes esimeses kvartalis majandus nii euroalal kui EL-is 1,3 protsenti.
Aastavõrdluses langes esimeses kvartalis majandus nii euroalal kui EL-is 1,3 protsenti. Foto: pixabay.com

Euroopa Liidus tervikuna kasvas sisemajanduse koguprodukt (SKP) kvartaliga 1,9 protsenti ja aastaga 13,2 protsenti, selgub Eurostati andmetest.

Esimeses kvartalis langes euroala ja EL-i majandus kvartalivõrdluses vastavalt 0,3 protsenti ja 0,1 protsenti. Aastavõrdluses langes esimeses kvartalis majandus nii euroalal kui EL-is 1,3 protsenti.

Nendest liikmesriikidest, mille kohta on Eurostatil andmed, kasvas majandus teises kvartalis esimesega võrreldes enim Portugalis 4,9 protsendiga, järgnesid Austria 4,3 protsendiga ja Läti 3,7 protsendiga. Majanduskasv oli kõige aeglasem 0,4 protsendiga Leedus ja 0,6 protsendiga Tšehhis.

Aastavõrdluses tõusis SKP enim 19,8 protsendiga Hispaanias, järgnesid 18,7 protsendiga Prantsusmaa ja 17,3 protsendiga Itaalia. Eesti kohta andmed puuduvad.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!