07.03.2022 Esmaspäev

Patendiamet: Ukraina sõda nähakse ka teenimisvõimalusena

Patendiameti kaubamärgiosakonna vanemeksperdi Ekke-Kristian Erilaidi sõnul nähakse kaubamärkide vaatenurgas Ukraina sõda ka teenimisvõimalusena.

Euroopa Liidu ametile esitatakse järjest Ukraina sõjaga seotud kaubamärgitaotlusi.
Euroopa Liidu ametile esitatakse järjest Ukraina sõjaga seotud kaubamärgitaotlusi. Foto: Patendiamet

Erilaid tõi välja, et Ukraina piirivalvurite öeldud sõja kuulsaimat lauset on juba Euroopa Liidu kaubamärgina taotletud. Taotluse märgile РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ ИДИ НА*** on esitanud Leedu ettevõte Tito Projektai.

T-särkidele seda registreerida ei soovita, küll aga toiduainetele ja alkoholile, nii et kaubamärgieksperdi sõnul on varsti võib-olla võimalik osta selle hüüdlausega varustatud piima või õlut. Sama Leedu ettevõte taotleb ka kaubamärki ISLAND OF TRUE HEROES ehk tõeliste kangelaste saar koos Zmijinõi saare kontuuriga.

Need pole Erilaidi sõnul ainsad Ukraina sõjaga seotud kaubamärgitaotlused, mis on Euroopa Liidu ametile viimase nädala jooksul esitatud.

Kõige kummalisem on tema sõnul esialgu tundmatu ettevõtte sisse antud märk CRIMINAL #UKRAINE koos Putini pildiga, mida soovitakse registreerida pommidele, sõjapropagandale ja sõjakuritegudele. "See märk pole tõenäoliselt sisse antud ärilisel eesmärgil ja julgeksin ennustada, et registreeritud see ei saa," märkis kaubamärgiekspert. 

Ei maksa unustada, et kaubamärk ei tohi olla vastuolus heade tavade või avaliku korraga. Seetõttu ei ole mõistlik proovida päris igasuguseid tähiseid kaubamärgina kaitsta. Solvavad ja ebatsensuursed väljendid jäävad kindlasti registreerimata,

lisas Erilaid.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!