28.06.2022 Teisipäev

Pangaliit: laenunõudlus kasvab vaatamata määramatusele

Kuigi majanduslikus vaates on määramatust palju, kasvas pangaliidu andmeil 2022. mais majapidamiste laenuportfell Eesti pankades taas eelnevast kuust kiiremini, 267 miljoni euro võrra. 

Eraisikute laenuportfell oli mai lõpu seisuga 10,6 miljardit.
Eraisikute laenuportfell oli mai lõpu seisuga 10,6 miljardit. Foto: pixabay

Kasvas ka ettevõtjate laenuhuvi – uusi laene võtsid ettevõtjad 462 miljoni euro ulatuses, mis on tänavu suurim kuine laenukasv. Lisaks pööras selgelt langusse ka üle 60 päeva tasumata laenumaksete maht, teatas liit. 

Eraisikute laenuportfell oli mai lõpu seisuga 10,6 miljardit. Ettevõtete mitu kuud kestnud tavapärasest oluliselt madalam kevadine laenunõudlus asendus mais selge kasvuga ning ettevõtete laenuportfell ületab nüüd 8,5 miljardi euro piiri. Aastaga on majapidamiste laenuportfell kasvanud 670 miljoni euro ja ettevõtete oma ligemale miljardi euro võtta.

Kevadel kahe kuu jooksul kasvanud enam kui 60 päeva laenumaksega võlgu jäänud laenude maht langes maikuus nii majapidamiste kui ettevõtete seas, ulatudes vastavalt 17,9 ja 20,7 miljonile eurole. Pankade laenuportfellist moodustavad probleemsed laenud rekordiliselt madala osa, vaid 0,2 protsenti. Aasta tagasi oli laenudega hädas olijate laenuportfelli maht eraisikute seas 27 ja ettevõtete seas 39 miljonit eurot.  

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!