25.08.2014 Esmaspäev

Palo: PKC Keila tehasesse tuleb rohkem inseneritehnilist tööd

PKC Group kontserni Euroopa juhi Jani Kiljalaga kohtunud majandus- ja taristuminister Urve Palo avaldas heameelt, et hoolimata Haapsalu tehase sulgemisest kavatseb ettevõte laieneda Keilas ja tuua Eestisse enam insenertehnilist tööd.

Palo: PKC Keila tehasesse tuleb rohkem inseneritehnilist tööd
Palo: PKC Keila tehasesse tuleb rohkem inseneritehnilist tööd Foto: PM

"Haapsalu tehase sulgemise otsus oli kahtlemata ootamatu ning valus ja üleöö uusi töökohti Läänemaale ei teki. Samas on lootustandev, et nii ettevõte ise kui kohalikud võimud otsivad aktiivselt PKC tehase pinnale uusi investoreid," ütles Palo.

Palo sõnul ei konkureeri Eesti enam rahvusvahelise odava tööjõu turul ning kõrgema lisandväärtusega töökohtade teke Eestis on igati tervitatav. "Rõõmustav oli kuulda, et PKC kontsern peab Keila tehast oma parimaks, kus on kõrgel tasemel oskustööjõud ja tehas areneb edasi," lisas Palo.

Autotööstusele juhtmeköidiseid valmistav rahvusvaheline PKC Group sulgeb tänavu Haapsalu tehase ning PKC Eesti jätkab tööd Keila tehases. Haapsalus töötab 347 inimest, kellest sajakonnale pakutakse tööd Keilas.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!