31.08.2017 Neljapäev

Palm: tööjõu defitsiit ja kindlustunne peegelduvad palgasurves

Nordea panga peaökonomist Tõnu Palmi sõnul peegeldub tööjõu defitsiit ja kõrge majanduskindlustunne kasvavas palgasurves.

Kiire 4-protsendilise majanduskasvuga kaasneb ettevõtete tulude elavnemine ja ka tööjõunõudluse vajadus ning tööhõive on jätkanud kasvu, ütles Palm BNS-ile.

Keskmise brutopalga kasv jääb käesoleval aastal tema sõnul 6 protsendi ligi, mis on vaid marginaalselt aeglasem kui möödunud aastal, kui see oli aastavõrdluses 7,4 protsenti. Palmi sõnul ei ole palgakasvu aeglustumiseks palju põhjust.

"Teises kvartalis panustasid keskmise brutopalga kiiresse kasvu mitmed sektorid, mis on kogenud müügitulu elavnemist," märkis Palm. Nende hulgas on energiasektor, mäetööstus ja ehitus. Müügitulu taastumist on toetanud paljuski toormehinnad ja ekspordinõudlus, mille mõju on ajas püsivam.

Keskmine brutokuupalk kasvas teises kvartalis aastaga 6,8 protsenti 1242 euroni; neli järjestikust kvartalit aeglustunud palga aastakasv kiirenes ja oli 1,1 protsendipunkti kiirem kui eelmises kvartalis.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes