04.01.2019 Reede

Novembris oli Eesti tööstustoodangu tootjahindade kasv EL-i kiiremaid

Euroala tööstustoodangu tootjahinnad kasvasid novembris aastaga 4 protsenti, kogu Euroopa Liidus oli tõus 4,3 protsenti, kusjuures Eestis oli kasv üks suuremaid.

Kuuvõrdluses kahanesid tööstustoodangu tootjahinnad novembris euroalas 0,3 protsenti ja 28 Euroopa Liidu liikmesriigi seas 0,4 protsenti, selgub Eurostati andmetest.

Aastaga kasvasid tööstustoodangu tootjahinnad enim 9,3 protsenti Belgias, 9,2 protsenti Taanis ning 8,6 protsenti Eestis. Kuuga oli kasv suurim 1,7 protsenti samuti Eestis, järgnesid 1,2 protsendiga Taani ning 0,8 protsendiga Rootsi.

Aastavõrdluses kasvasid novembris energia tootjahinnad euroalas aastaga 10,8 protsenti, vahekaupadel 2,6 protsenti, kapitalikaupadel ja kestvuskaupadel võrdselt 1,2 protsenti ning kulukaupadel 0,2 protsenti. Kui energiahinnad kõrvale jätta, kasvas näitaja kokku 1,5 protsenti.

Kogu Euroopa Liidu arvestuses kasvasid aastaga energiahinnad 12 protsenti, vahekaupade hinnad 3 protsenti, kestvuskaupadel 1,4 protsenti, kapitalikaupadel 1,3 protsenti ning kulukaupadel 0,4 protsenti. Kui energiahinnad kõrvale jätta, kasvasid hinnad 1,8 protsenti.

 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes