825x120 antikriis ee
01.11.2010 Esmaspäev

Müntide vahetamine suurendas pangakontorite töö aktiivsust

SEB Panga kommunikatsioonijuht Silver Vohu ütles, et kontorite aktiivsus on viimastel kuudel olnud tavapärasest 10% kõrgem.

"Oktoobri algusest on külastuste arv kasvanud seoses mündikampaaniaga - SEB kliendid on toonud kodudest panka juba ligi 12 tonni münte. Viimastel nädalatel on aktiivne olnud pensionifondide ületoomine, mille raames on kliendid käinud aktiivselt nõustamisel," selgitas ta.

Swedbanki pressiesindaja Mart Siilivask teatas, et oktoober pole laias pildis kontoritesse rahvast juurde toonud. Samas on tema sõnul muutunud pikemaks tehingute tegemisele kuluv aeg, kuna kliendid soovivad reeglina lisaks tehingule rääkida mõne sõna euro teemadel.

"Küll võib käimasolev mündikampaania ehk siis Eesti kroonimüntide kokkukogumine jätta mulje klientide rohkusest kontoris, kuna aeg-ajalt tekivad mündimasinate taha järjekorrad ja jätkuvalt on rahvarohked pensionipäevad ning lasterahade laekumise päev. Pensionifondi vahetamise võimalus ei ole järjekordi tekitanud," lausus ta.

Nordea Eesti pressiesindaja Jane-Liina Liiv ütles, et esialgsel vaatlusel tuntavalt suuremaid järjekordi Nordea kontorites pole, küll aga on seoses mündikampaaniaga aktiviseerunud tegevus mündilugemismasinate ümber.

Sampo Panga personaal- ja jaepanganduse direktori Tõnu Vanajuure sõnul on Sampo kontorites oktoobrikuu jooksul märgata keskmisest suuremat klientide arvu. "Põhjused selleks on erinevad – näiteks lähenev eurole üleminek, kus kliendid käivad pangas uurimas täpsemalt eurole üleminekuga seonduvat, tehes kontole sularaha sissemakseid ning tuues panka kodustest hoiupõrsastest münte," selgitas ta.

Vanajuur lisas, et vähemtähtis ei ole ka mõju kliendikülastatavuse arvu kasvule oktoobris lõppeval panga lojaalsusprogrammi sügiskampaanial.

Pensioni teise samba liitumisperioodi lõppemisega seonduv aktiivsus on Vanajuure sõnul võrreldav eelmiste aastate sama perioodiga.

BNS


Küsi nõu!

  Esita küsimus

Vebinar ee 300x500 maire otsus 3 gif

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes