04.12.2013 Kolmapäev

Mullu pankrotistunud Hektor Light on turul tagasi

Valgustimüüja Hektor Light on vaatamata mullusele pankrotistumisele sama omanikuga uue firma all turul tagasi.

Mullu pankrotistunud Hektor Light on turul tagasi
Mullu pankrotistunud Hektor Light on turul tagasi Foto: Reuters

Sügisel naasis turule kaubamärk Hektor Light, mille omandas augustis Valguse Algus OÜ, kirjutab BNS, viidates Äripäevas ilmunud artiklile. Mullu loodud ettevõtte osanik ja juhatuse liige Ürjo Jõks loodab taas pürgida valgustimüüjate liidrite hulka.

Hektor-Light AS-i pankrotihaldur Küllike Mitt ütles, et kaubamärgi viimasele enampakkumisele tuli vaid üks pakkumine, mis oli võrdne alghinnaga 500 eurot. Märtsis ja aprillis olid enampakkumiste alghinnad vastavalt 8000 ja 6000 eurot.

Kuni 2012. aastani kaubamärgiga samanimelist perefirmat juhtinud Jõks ütles, et Hektor Light on säilitanud oma kuvandi. Järgmiseks aastaks on firmaosanikul kolm eesmärki: palgata juurde töötajaid, suurendada kasumlikkust ja leida partneriks maailma mastaabis oluline tootja.

Jõksi teatel keskendub Hektor Light peamiselt projektimüügile ning internetikaubandusele. Kuigi veebipoega tahab Jõks tugevdada positsiooni eraisikutest klientide seas, tunnistab ta, et ainult Eesti turule keskendumisest ei piisa.

Mullu sulges Ürjo Jõksile kuulunud perefirma Hektor Lighti kauplused Tallinnas Tähesaju Citys, Rocca al Mare ja Järve kaubanduskeskuses ning esindussalongi Pärnu maanteel. Alates 2012. aasta juuli algusest olid kinni ka Hektor Lighti pealinna kontori uksed. Umbes kuu aega hiljem algatas Tartu maakohus ettevõtte pankrotimenetluse ja 6. septembril kuulutas kohus võlgniku maksejõuetuse tõttu välja ettevõtte pankroti.

Pankrotistunud Hektor-Light AS-i 2010. aasta majandusaruande järgi kuulusid ettevõtte suuremate objektide hulka Pärnu Vallikääru pargivalgustus, Tallinki hotell, Tartu Ahhaa keskus, Viimsi spaa ja Jaani kirik.

Pankrotihalduri sõnul ulatus pankrotistunud firma võlgade kogusumma 735 000 euroni, millest ligi 200 000 soovib saada Maksu- ja Tolliamet. Miti teatel on viimaste andmete järgi varadest laekunud ligi 225 000 eurot. "Arvan, et see jääb ka selliseks, sest ega kuskilt mujalt väga palju juurde ei tule. Väga palju oli nõudeid teiste isikute vastu, mis jäid laekumata, ja kaubad olid laos arvel ilmselgelt ülemäärase hinnaga," märkis Mitt. "Väga kallilt oli masu ajal sisse ostetud ja sellise hinnaga neid loomulikult enam ei õnnestu müüa."

Miti sõnul saavad suurema tõenäosusega raha tagasi üürileandjad, kelle pandiõigused tulevad seadusest, ja Danske Bank. "Üürileandjad saavad nende kauplustes olnud kaupade eest midagi. Kuna praegu on jaotusettepanek koostamata, siis on veel arvutamisel, kes ja kui palju saab."

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255