17.07.2023 Esmaspäev

Maksejõuetuse teenistuse menetluses on tänavu olnud 70 pankrotti

Selle aasta alguses tegevust alustanud maksejõuetuse teenistuses on kuue kuuga töös olnud või praegu töös kokku 70 võlgniku pankrotimenetlust, neist 10 avalike uurimistena, millest üks on ka lõpetatud.

Teenistusel on õigus algatada võlgniku ja tema lähikondsete üle avalik uurimine.
Teenistusel on õigus algatada võlgniku ja tema lähikondsete üle avalik uurimine. Foto: pixabay

Nende 70 võlgniku võlausaldajatele tekitatud kogukahju, mida on teenistusel õnnestunud neis menetlustes seni tuvastada, on suurusjärgus 8 miljonit eurot, teatas konkurentsiamet. 

Maksejõuetuse teenistus on järelevalveorgan, mille üheks ülesandeks on pankrotimenetluse raames riiklik järelevalve juriidilisest isikust võlgniku ja võlgniku lähikondsete tegevuse üle eesmärgiga uurida nende võimalikku seadusvastast käitumist võlgniku maksejõuetuse tekitamisel või makseraskuste suurendamisel. Taoline avalik uurimine on Eestis uudne riiklik järelevalvemenetlus, mis tekkis koos maksejõuetuse teenistuse loomisega.

Teenistusel on õigus algatada võlgniku ja tema lähikondsete üle avalik uurimine pankrotiseadusest tulenevalt, ent seda tehakse konkurentsiameti teatel tavaliselt erandjuhtudel, sealhulgas kui võlausaldajad on minetanud huvi võlgniku pankrotimenetlust ise rahastada ja on tekkinud vähemalt põhjendatud kahtlus, et võlgniku maksejõuetusega kaasneb avalik huvi, näiteks võlgniku maksejõuetuse põhjuseks on raske juhtimisviga, võlgnik on seoses maksejõuetuse tekkimisega pannud toime kuriteo tunnustega teo või on põhjuseks muu oluline asjaolu, mida maksejõuetuse teenistus ise peab vajalikuks, et ühiskonnas võimalikku ebaõiglust võlausaldajate huvides ja ausa ärikeskkonna tagamiseks kaitsta.

Teenistuses töötab kokku kolm täistööajaga ametnikku: juhataja ja kaks järelevalve eksperti.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255