15.03.2016 Teisipäev

Möödunud aastal läks Eestis pankrotti 147 äriühingut

Krediidiinfo pankrotiuuringust selgub, et 2015. aastal kuulutati Eestis välja 376 äriühingu maksejõuetus, nendest pankrotini jõudis 147, ülejäänud menetlused raugesid.

Kõige suurem ja olulisem pankrotistunud ettevõte oli mullu riiklik lennufirma Estonian Air
Kõige suurem ja olulisem pankrotistunud ettevõte oli mullu riiklik lennufirma Estonian Air Foto: PM

Kõige suurem ja olulisem pankrotistunud ettevõte oli mullu riiklik lennufirma Estonian Air, mis lõpetas tegevuse peale negatiivse riigiabi loa otsust Euroopa Komisjonilt, kirjutab Krediidiinfo oma ajaveebis.

Mullu pankrotistunud ärid olid viimasel tegevusaastal teeninud kokku 197 miljonit eurot müügitulu, kolmandiku sellest teenis Estonian Air. 53% pankrotistunud ettevõtetest olid endiselt mikro- või väike-ettevõtted ja 27% ilma majandustegevuseta.

Estonian Airi kahjum moodustas pankrotistunud ettevõtete kogukahjumist koguni kolmveerandi.

Mullu pankrotistunud ettevõtete keskmise omakapitali näitaja oli kehvem kui varasematel aastatel ehk -121 000 eurot. Kui Estonian Airi näitaja kõrvale jätta, oli ülejäänud pankrotistunud ettevõtete keskmine omakapital 76 000 eurot ehk hoopiski positiivne.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference