11.01.2023 Kolmapäev

MKM pakub tasuta tarkvaraarendaja kursust

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ootab kandideerima programmi, mis annab tervikpildi tarkvaraarenduse protsessist ning elutsüklist.

Programmi on oodatud kandideerima kõik vähemalt 21-aastased, kes omavad keskharidust, kehtivat töösuhet ja kellel puudub varasem IT valdkonna tasemeharidus.
Programmi on oodatud kandideerima kõik vähemalt 21-aastased, kes omavad keskharidust, kehtivat töösuhet ja kellel puudub varasem IT valdkonna tasemeharidus. Foto: pixabay

Kursusel osalejad omandavad teadmised ja praktilised oskused, mis võimaldavad alustada tööd IT valdkonnas.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi IT oskuste valdkonna juht Karl-Andreas Sprenk tõi välja, et nõudlus IT spetsialistide ning arendajate järele on hüppeliselt kasvanud pea kõigis majandussektorites. Sellele on täiendavat hoogu andnud COVID-19 pandeemia ja vajadus toetada majanduse digitaliseerimist.

Spetsialistide puudujäägi leevendamiseks oleme käivitanud programmi, mille raames koolitame 100 juunior back-end tarkvaraarendajat, keda nii era- kui ka avalik sektor pikisilmi tööturule ootab,

ütles Sprenk.

27. märtsil algav kursus on mõeldud töötavale täiskasvanule, kes kaalub karjääripöörde tegemist. See on täies mahus läbitav e-õppena ja ülesandeid on võimalik sooritada olenemata kellaajast ning asukohast.

"Programm võimaldab paindlikult ühildada töö- ja eraelu. Ühtlasi toetab õppijat kogu perioodi vältel mentor, kes aitab lahendada tekkivaid küsimusi ja mõtleb kaasa karjääriplaneerimise protsessis," märkis Sprenk.

Ta täpsustas, et 5 kuud kestev koolitusprogramm hõlmab iseseisvat õppimist, interaktiivseid loenguid, praktilisi harjutusi ja ülesandeid ning virtuaalseid kohtumisi lektorite ja mentoritega. Kokku läbitakse kaheksa e-õppe moodulit.

MKM koostööpartneri BCS Koolitus AS  projektijuhi Maria Mang sõnas, et esimene pilootgrupp alustas möödunud aasta oktoobris ja kursusel osalejate õppeedukus on silmapaistev.

"Kahtlemata on e-kursuse puhul peamine väljakutse päevase õppekoormuse reguleerimine, mis nõuab suurt sihikindlust. Oleme loonud keskkonnad, kus õppijad saavad aktiivselt oma väljakutseid ja edusamme teistega jagada ning seeläbi üksteisele toeks olla. Samuti on motivatsiooni säilitamisel määrava tähtsusega lektori oskuslik lähenemine, abi ja tugi õpiharjumuste kinnistamisel. Peagi avame veel kaks õppegruppi ja kui tunnete, et olete sobiv kandidaat, on viimane aeg kandideerida. Kandideerimise protsess võtab veidi aega, kuid annab parema võimaluse olla kindel oma sobivuses tarkvaraarendajaks," ütles Mang.

Programmi on oodatud kandideerima kõik vähemalt 21-aastased, kes omavad keskharidust, kehtivat töösuhet ja kellel puudub varasem IT valdkonna tasemeharidus. "IT sektor pakub ohtralt põnevaid väljakutseid. Meie kursusega liitumine on suurepärane võimalus astuda esimesed sammud selles maailmas ja hakata rajama uut karjääriteed," ütles Sprenk.

Programmi toetatakse Euroopa Liidu struktuuritoetuse toetusskeemist "Digitaalse kirjaoskuse suurendamine", mida rahastab Euroopa Sotsiaalfond.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255