07.05.2015 Neljapäev

Mikroettevõtete litsentsitasu nii pea oodata ei ole

Idee kehtestada väike- või mikroettevõtetele maksude asemel ühtne litsentsitasu on veel võrdlemisi värske ja enne pikaajalist ja põhjalikku analüüsi selletaolisi muudatusi Eestis oodata ei ole.

Väike- või mikroettevõtetele ei ole maksude asemel ühtset litsentsitasu veel nii pea oodata.
Väike- või mikroettevõtetele ei ole maksude asemel ühtset litsentsitasu veel nii pea oodata. Foto: Reuters

"Mikroettevõtetele litsentsitasu kehtestamine on esialgu veel värske idee ja vajab analüüsi. Samas on töös mitmeid algatusi Eesti väikeettevõtluse tegevuse lihtsustamiseks ja maksukoorma vähendamiseks," ütles rahandusminister Sven Sester BNS-ile.

"Plaanis on vähendada bürokraatiat, näiteks muuta ettevõtete aruandlus paindlikumaks, parandada kapitali kättesaadavust ja rakendada muid toetusmeetmeid. Koalitsioonileping näeb ette ka justiitsministeeriumi FIE-de õigusliku reeglistiku grupi ettepanekute analüüsi FIE-de maksustamise ja aruandluse lihtsustamiseks," loetles minister.

Valitsus on valmis kehtestama väikeettevõtetele litsentsitasu, et nende haldus- ja maksukoormust vähendada, on peaminister Taavi Rõivas varem raadios öelnud. Maksu- ja tolliameti juht Marek Helm on kiitnud jälle Läti maksuerisust, kus väikesed ettevõtted maksavad erinevate maksude asemel lihtsalt osa käibest.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes