07.05.2015 Neljapäev

Mikroettevõtete litsentsitasu nii pea oodata ei ole

Idee kehtestada väike- või mikroettevõtetele maksude asemel ühtne litsentsitasu on veel võrdlemisi värske ja enne pikaajalist ja põhjalikku analüüsi selletaolisi muudatusi Eestis oodata ei ole.

Väike- või mikroettevõtetele ei ole maksude asemel ühtset litsentsitasu veel nii pea oodata.
Väike- või mikroettevõtetele ei ole maksude asemel ühtset litsentsitasu veel nii pea oodata. Foto: Reuters

"Mikroettevõtetele litsentsitasu kehtestamine on esialgu veel värske idee ja vajab analüüsi. Samas on töös mitmeid algatusi Eesti väikeettevõtluse tegevuse lihtsustamiseks ja maksukoorma vähendamiseks," ütles rahandusminister Sven Sester BNS-ile.

"Plaanis on vähendada bürokraatiat, näiteks muuta ettevõtete aruandlus paindlikumaks, parandada kapitali kättesaadavust ja rakendada muid toetusmeetmeid. Koalitsioonileping näeb ette ka justiitsministeeriumi FIE-de õigusliku reeglistiku grupi ettepanekute analüüsi FIE-de maksustamise ja aruandluse lihtsustamiseks," loetles minister.

Valitsus on valmis kehtestama väikeettevõtetele litsentsitasu, et nende haldus- ja maksukoormust vähendada, on peaminister Taavi Rõivas varem raadios öelnud. Maksu- ja tolliameti juht Marek Helm on kiitnud jälle Läti maksuerisust, kus väikesed ettevõtted maksavad erinevate maksude asemel lihtsalt osa käibest.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!