gif Company 930x140 ee

 

07.05.2015 Neljapäev

Mikroettevõtete litsentsitasu nii pea oodata ei ole

Väike- või mikroettevõtetele ei ole maksude asemel ühtset litsentsitasu veel nii pea oodata.
Väike- või mikroettevõtetele ei ole maksude asemel ühtset litsentsitasu veel nii pea oodata. Reuters

Idee kehtestada väike- või mikroettevõtetele maksude asemel ühtne litsentsitasu on veel võrdlemisi värske ja enne pikaajalist ja põhjalikku analüüsi selletaolisi muudatusi Eestis oodata ei ole.

"Mikroettevõtetele litsentsitasu kehtestamine on esialgu veel värske idee ja vajab analüüsi. Samas on töös mitmeid algatusi Eesti väikeettevõtluse tegevuse lihtsustamiseks ja maksukoorma vähendamiseks," ütles rahandusminister Sven Sester BNS-ile.

"Plaanis on vähendada bürokraatiat, näiteks muuta ettevõtete aruandlus paindlikumaks, parandada kapitali kättesaadavust ja rakendada muid toetusmeetmeid. Koalitsioonileping näeb ette ka justiitsministeeriumi FIE-de õigusliku reeglistiku grupi ettepanekute analüüsi FIE-de maksustamise ja aruandluse lihtsustamiseks," loetles minister.

Valitsus on valmis kehtestama väikeettevõtetele litsentsitasu, et nende haldus- ja maksukoormust vähendada, on peaminister Taavi Rõivas varem raadios öelnud. Maksu- ja tolliameti juht Marek Helm on kiitnud jälle Läti maksuerisust, kus väikesed ettevõtted maksavad erinevate maksude asemel lihtsalt osa käibest.

Toetajad

Suno 365 logo 10  StandardBooks200px

gif Company 930x140 ee

 

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes