29.09.2022 Neljapäev

Valitsus toetas väikeettevõtetele universaalteenuse laiendamist

Valitsus toetas tänasel istungil majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ettepanekul elektrituruseaduse muutmise seaduse eelnõu, millega laiendatakse kodutarbijatele mõeldud elektrienergia ostu universaalteenust ka mikro- ja väikeettevõtetele.

Eelnõuga luuakse mikro- ja väikeettevõtjatele võimalus osta elektrimüüja käest elektrienergiat reguleeritud hinnaga.
Eelnõuga luuakse mikro- ja väikeettevõtjatele võimalus osta elektrimüüja käest elektrienergiat reguleeritud hinnaga. Foto: pexels

Eelnõuga luuakse mikro- ja väikeettevõtjatele võimalus osta elektrimüüja käest elektrienergiat reguleeritud hinnaga. See võimalus laieneb ka kuni ühe gigavatt-tunni ulatuses energiat tarbivatele füüsilisest isikust ettevõtjatele, sihtasutustele ning mittetulundusühingutele. Regulatsioon kehtib 2024. aasta 1. jaanuarini, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo. 

Luuakse võimalus, et kui tootmishinna aluseks olevast vähemalt kolmest keevkihttehnoloogial põhinevast tootmisseadmest ei piisa äritarbijate varustamiseks, siis võetakse äritarbijate tootmishinna arvutamisel aluseks ka teisi tootjale kuuluvaid seadmeid. Sellisel juhul arvutatakse eraldi universaalteenuse hind universaalteenuse kodutarbijale ja äritarbijale. Sellise olukorra realiseerumise tõenäosust hinnatakse siiski väikseks.

Erinevalt kodutarbijast ei välistata äritarbija puhul elektrimüüja õigust küsida lepingu ennetähtaegse lõpetamise korral leppetrahvi.

right banner 2024 est konference