25.01.2021 Esmaspäev

Mahepõllumajandusliku toodangu andmed tuleb esitada 1. veebruariks

Mahepõllumajanduse valdkonnas tegelevatel ettevõtjatel tuleb põllumajandus- ja toiduametile (PTA) esitada 2020. aasta andmed 1. veebruariks.

Mahepõllumajanduse valdkonnas tegelevatel ettevõtjatel tuleb põllumajandus- ja toiduametile (PTA) esitada 2020. aasta andmed 1. veebruariks.
Mahepõllumajanduse valdkonnas tegelevatel ettevõtjatel tuleb põllumajandus- ja toiduametile (PTA) esitada 2020. aasta andmed 1. veebruariks. Foto: pixabay

Mahetootjatel tuleb esitada üleminekuaja läbinud põllumajandusmaal ehk mahepõllumajandusmaal kasvatatud põllumajanduskultuuride, seente ja katmikkultuuride saagi, mitteharitavalt alalt korjatud taimede ja seente, üleminekuaja läbinud loomadelt ning lindudelt saadud looma- ja linnukasvatussaaduste ning mesilasperedelt saadud mesindussaaduste kogused 2020. aasta kohta, teatas PTA.

Samuti tuleb esitada ettevõttes peetud üleminekuaja läbinud loomade ning lindude arvud liikide ja vanusegruppide kaupa ning mesilasperede arvud eelmise aasta 31. detsembri seisuga. Üleminekuajal olevate põldude ning loomade, lindude ja mesilasperede andmeid esitada ei ole vaja.

Mahetoodete ettevalmistajad ehk need, kes tegelevad mahetoidu valmistamise, pakendamise või märgistamise ning mahesööda tootmisega turuleviimiseks peavad esitama eelmise aasta toodangu mahud tootegruppide kaupa.

Ettevõtted, mis tegelevad üksnes mahetoodete turuleviimise, ladustamise ning importimisega, peavad esitama ettevõttes eelmisel aastal turule viidud ja imporditud mahetoodete tootegrupid.

Seoses ametite ühinemisega on PTA mahepõllumajanduslike toodete uus koodnumber EE-ÖKO-03. Varasemaid koodnumbreid EE-ÖKO-01 ja EE-ÖKO-02 võib toodetel kasutada kuni sellise märgistusega pakkematerjali või toodete lõppemiseni.

Andmed saab esitada maaeluministeeriumi kliendiportaalis, digitaalselt allkirjastatult vastava maakonna peaspetsialisti e-postile või eelnevalt kokkulepitud ajal paberkandjal maakonna esindusse.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes