gif Company 930x140 ee

 

08.03.2018 Neljapäev

Luminor: inflatsioon aeglustub aasta teises pooles

Luminori peaökonomisti Tõnu Palmi hinnangul võib oodata Eestis inflatsiooni suuremat aeglustumist aasta teises pooles.

"Euroala ja Eesti hinna aastakasv on viimastel kuudel ootuspäraselt mõnevõrra mõõdukam. Eestis on inflatsiooni aeglustumine suurem aasta teises pooles," ütles Palm BNS-ile.

Peamine tegur, mis põhjustab euroala keskmisest oluliselt kõrgema inflatsiooni, on Palmi sõnul seotud ennekõike toiduainehindade ning aktsiisikaupadega.

"Kui euroalas panustavad toit, alkohol ja tubakas ligikaudu 0,2-protsendilisse hinnakasvu, siis meil on see märkimisväärsed ligi 2 protsendipunkti. Veebruaris mõjutas Eestis hinnakasvu ka kasvanud kulutused jalatsitele ja riietusele, mis seotud jaanuaris toimunud soodusmüükide vähenemisega. Inflatsioon taandub visalt jäädes lähikuudel 3 protsendipunkti lähedale. Eluasemekuludes on viimasel kahel kuul täheldada hinnakasvu. Kallimaks on läinud elekter," märkis Palm.

Statistikaameti andmetel tõusis tarbijahinnaindeks veebruaris aastaga 3,1 protsenti ning indeksi muutust mõjutas enim toidu kallinemine.

Tarbijahinnaindeksi muutus oli 2018. aasta veebruaris võrreldes jaanuariga 0,9 protsenti ja võrreldes eelmise aasta veebruariga 3,1 protsenti.

gif Company 930x140 ee

 

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes