08.06.2018 Reede

Luminor: hinnakasv võib aasta lõpus pisut aeglustuda

Luminori peaökonomisti Tõnu Palmi hinnangul võib käesoleva aasta lõpu poole hinnakasv pisut aeglustuda ning tema arvates jõuab Eesti mõistlikuma hinnakasvu temponi pärast maksumeetmete mõju taandumist.

"Arvestades, et toiduainehindade surve on mõnevõrra madalam kui eelmine aasta, võiks aasta viimases pooles hinnakasvu trend võtta kerge suuna alla," ütles Palm BNS-ile.

"Lõhe euroala hinnakasvuga koondub aeglaselt, arvestades sisemaist hinnasurvet. Soomega võrreldes on meil inflatsioon kaks korda kiirem ja see pole just hea. Maksumeetmete mõju taandudes jõuame mõistlikuma hinnakasvu temponi, mis toetaks ühtlasi tarbijate ostujõudu," lisas ta.

Tarbijahinnaindeks tõusis mais aastaga 3 protsenti ja aprilliga võrreldes 0,3 protsenti, teatas statistikaamet 7. juunil.

Palmi sõnul veavad hinnakasvu energiahinnad ja toiduainehinnad. "Eluasemekulude 4-protsendilise hinnakasvu taga on lisaks üürikuludele ka teenuste hinnad," märkis ta.

"Olulise mõjutegurina on bensiinihinnad 15 protsenti aastatagusest kõrgemal ja seda mõjutab lisaks toornafta hinnale ka tugevam dollar. Kokkuvõttes püsib hinnakasv ootuspäraselt 3 protsendi tasemel, mis on ka käesoleva aasta ootus," lisas Luminori peaökonomist.
TRK 2021 300x255 ee new2

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes