03.03.2016 Neljapäev

Liit palub majutusasutuste käibemaksu tõusu edasi lükata aastani 2019

Eesti Hotellide ja Restoranide Liit saatis valitsusele ja riigikogule pöördumise, milles palub alates järgmisest aastast kavandatav majutusasutuste käibemaksu 50% tõus edasi lükata aastani 2019.

"Asjad on halvad," kirjutas hotellide ja restoranide liidu esimees Verni Loodmaa valitsusele ja riigikogule
"Asjad on halvad," kirjutas hotellide ja restoranide liidu esimees Verni Loodmaa valitsusele ja riigikogule Foto: PM

"Asjad on halvad," kirjutas liit valitsusele ja riigikogule. EHRL-i juhatuse esimees Verni Loodmaa põhjendas liidu konverentsil lakoonilise sisuga kirja nii, et liit on oma seisukohti juba argumenteerinud ja sektori probleeme valitsusele seletanud.

"Need probleemid on väga selged. Eesti majutusasutuste tänavu kahe kuu näitajad on negatiivsed. Liitlaste lahkumine Tallinna hotellidest on trendi alla pööranud. Meie peamised eksporditurud ei näita paranemist ja meie lähinaabritel on läbi maksude meie ees konkurentsieelis," rääkis Loodmaa.

Loodmaa märkis, et liit ei soovi viriseda ega vinguda, kuid see, mis praegu toimub Ida-Virumaal võiks tema sõnul riigile õpetlik olla. "Praegu istub valitsus Narvas ja lahendab sealseid probleeme. Me ei soovi, et valitsus lahendaks kahe aasta pärast meie probleeme samamoodi, soovime seda ennetada," ütles ta.

Valitsuse kavatseb tõsta alates järgmisest aastast majutusasutuste käibemaksumäära seniselt 9%-lt 14%-ni.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!