01.03.2018 Neljapäev

LHV avab Londoni filiaali 19. märtsil

LHV Panga Londoni filiaal avatakse käesoleva aasta 19. märtsil.

LHV kommunikatsioonijuht Priit Rum ütles BNS-ile, et panga Londoni filiaali ametlik avamisüritus toimub 19. märtsil finantstehnoloogia konverentsi Innovate Finance Global Summit'i raames. Seejuures kliendid ja pangakontor on pangal Londonis juba olemas.

LHV teatas veebruari alguse börsile, et Ühendkuningriigi finantsjärelevalve amet andis LHV Pangale loa Ühendkuningriigis filiaali avamiseks. Eesti finantsinspektsioon andis nõusoleku filiaali asutamiseks Ühendkuningriigis 2017. aasta lõpus.

"Londonist on kujunenud olulisemaid finantskeskusi, kus on esindatud finantstehnoloogia ettevõtted nii Euroopast kui ka mujalt maailmast. Suuri ja nimekaid rahvusvahelisi maksevahendajatest kliente on meil täna juba mitmeid ja neid lisandub veelgi. Oma makseteenust saame edaspidi pakkuda lisaks ka pankadele, krediidivahendajatele ja teistele ettevõtetele," ütles LHV Panga juhatuse esimees Erki Kilu veebruaris.

LHV Pank avab Londonis filiaali panga finantsvahendajate ärisuuna arendamiseks. Ühendkuningriigi filiaal võimaldab LHV Pangal liituda naelamaksete süsteemidega ning pakkuda tulevikus finantsvahendajatele reaalajas nii euro- kui ka naelamaksete teenust.

Londoni filiaali juhatajaks saab LHV Panga juhatuse liige Andres Kitter. "Tegeleme Londoni kontorisse sobivate inimeste värbamisega ja plaan on kontor avada märtsi keskel. Lisaks filiaali juhile asuvad Londoni kontoris tööle kliendisuhtlusega tegelevad töötajad ning rahapesu tõkestamise ja vastavuskontrolliga seotud töötajad. Tallinnas oleme juba laiendanud tarkvaraarenduse meeskonda," rääkis Kitter veebruaris.

Ühendkuningriigi filiaali ülesehitamise ja naelamaksete süsteemidega liitumise järel plaanib LHV hakata täiendavat tulu teenima 2018. aasta lõpus. Suurem tulude kasv on planeeritud järgmistesse aastatesse, misjärel peaks filiaal hakkama tooma kasumit. 2018. aastal sisaldavad filiaaliga seotud kulud peamiselt maksesüsteemidega liitumise ja infotehnoloogilise infrastruktuuri arendamise kulusid.

Ühendkuningriigi filiaali avamist tähistab LHV Londonis 19. märtsil, kui finantstehnoloogia konverentsi Innovate Finance Global Summit raames korraldab LHV vastuvõtu ja paneeldiskussiooni teemal "Kas globaalsed suurlinnad võtavad riikide üle võimu?".

AS LHV Pank on AS LHV Groupi tütarettevõte. LHV Pank maksab neljapäeval grupile dividende 2,2 miljonit eurot. Samas plaanib kontserni juhatus tänavu maksta dividende 4,1 miljonit eurot. LHV Groupi eelmise aasta puhaskasum oli 22,2 miljonit eurot.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes