04.09.2018 Teisipäev

Lennufirma Icelandair viib osa tugiteenuseid Eesti tütarfirmasse

Lennufirma Icelandair juhi kohusetäitja sõnul viib Islandi ettevõte osa enda tugiteenustest Eesti tütarfirmasse.
Lennufirma Icelandair juhi kohusetäitja sõnul viib Islandi ettevõte osa enda tugiteenustest Eesti tütarfirmasse.
Lennufirma Icelandair juhi kohusetäitja sõnul viib Islandi ettevõte osa enda tugiteenustest Eesti tütarfirmasse. Foto: pixabay.com

"Island on paljude teiste riikidega võrreldes kalliks muutunud," ütles Icelandairi finantsjuht Bogi Nils Bogason, kes täidab praegu ajutiselt ka firma tegevjuhi ülesandeid, vahendas Icelandreview Islandi väljaandele Viðskiptablaðið antud intervjuud.

Tema sõnul on Icelandair kasvanud piisavalt suureks, et mõistlik on teatud tegevus mujale viia. Bogason tõi esile, et ettevõttel on pikalt olnud Eestis tütarfirma. "Oleme seda seal üles ehitanud ning teatud lihtsad tegevused sinna viinud. Jätkame seda rada," rääkis ta.

Eesti üksus tegeleb praegu Icelandairi käibearvestusega ning firma plaanib Eesti üksusesse üle viia ka muid raamatupidamis- ja tugiteenused. Meeskond jääb aga ka tulevikus islandlastest koosnema.

Hiljuti andis Icelandair teada, et firma käive kujuneb tänavu oodatust 5–8 protsenti madalamaks, misjärel langes ettevõtte aktsia järsult. Bogason ütles, et ettevõtte majandusnäitajad tõusevad, ent asjade korda tegemine võtab aega.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!