31.10.2018 Kolmapäev

Leedu keskpankur: selgeid märke uuest majanduskriisist ei ole

Leedu keskpanga juhi Vitas Vasiliauskase sõnul ei ole selgeid märke uue majanduskriisi saabumisest, kuid majanduskasv võib sellest hoolimata aeglustuda.

"Ma ei saa öelda, et kriis oleks silmapiiril, kuid kahtlemate näeme me teatud märke aeglustumisest," ütles ta 31. oktoobril pärast seimi eelarve- ja rahanduskomitee istungit, mis keskendus 2008. aasta finantskriisi põhjustele.

Leedu keskpankur märkis, et majandus liigub tsükliliselt ja ka 2008. aasta kriisile eelnes pärast kasvuperioodi aeglustumine.

Ta tõi ka esile, et rahandusministeeriumi prognoosid, mille alusel luuakse 2019. aasta riigieelarve, erinevad Leedu keskpanga hinnangutest.

"Praegu me näeme, et Leedu majandus kasvab ja ületab isegi oma potentsiaali. Siinkohal meie hinnang erineb veidi rahandusministeeriumi omast, kuna oleme ettevaatlikumad ja rahandusministeerium on veidi optimistlikum. Kahtlemata oleme millalgi silmitsi aeglustumisega. Küsimus on selles, kas oleme selleks valmistunud," ütles ta.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference