22.05.2020 Reede

Kriisi sattunud vee-ettevõtted otsivad riigilt tuge

Töötukassalt on hakanud abi paluma mõned vee-ettevõtted, sest suurklientidest spaad ja veekeskused on suletud, kirjutab ERR-i uudisteportaal.

Vee-ettevõtted hakkavad hätta sattuma.
Vee-ettevõtted hakkavad hätta sattuma. Foto: pixabay

Kõik spaad ja veekeskused on kinni, kes on meie suurkliendid. Teiselt poolt me ei saa inimesi saata kodudesse veemõõtjaid vahetama ega pabereid täitma, need inimesed olime sunnitud saatma koju,

ütles Haapsalu Veevärgi juht Kaido Erik ERR-ile.

Haapsalu Veevärk taotles toetust 19 töötajale.

Eriku sõnul on positiivne, et töötukassa võimaldas lahendust maksta ka nendele inimestele palk välja, vastasel juhul oleks ettevõte saatnud nad miinimumpalga ja vähendatud koormusega koju.

Ta märkis, et kindlasti langeb ettevõtte käive ka sügisel, kuna töö kaotanud inimesed jäävad ühistule võlgu, mis jäävad omakorda võlgu veefirmale. "Siis me peame ise hakkama saama," lisas ta.

Ettevõte on oma tööd piirangute tõttu siiski veidi ümber korraldanud. "Tänases päevas me ikkagi näeme, et need piirangud leevenevad ja katsume asuda mittekontaktselt veemõõtjaid vahetama," sõnas Erik.

Töötukassalt on töötasu hüvitist taotlenud ligi 15 500 asutust, suuremalt jaolt töötleva tööstuse, kaubanduse ning majutuse ja toitlustuse valdkondades. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes