02.08.2017 Kolmapäev

Kredexi kaudu krediidi kindlustamine kasvas poolaastal 22 protsenti

Eesti ettevõtted sõlmisid esimesel poolaastal Kredexi kindlustuslepinguid laekumata arvete riski maandamiseks 22 protsendi võrra rohkemate äripartnerite vastu kui eelmisel aastal samal perioodil.

Välispartnerite arv, kelle makseraskuste vastu sõlmisid Eesti ettevõtted sel poolaastal äritegevuse ja ekspordi kasvatamiseks loodud krediidikindlustuse lepinguid, oli tänavu võrreldes eelmise aastaga 22 protsenti kõrgem. Kindlustatud arvete maht Eestis tegutsevate äripartnerite suhtes kasvas aga kokkuvõttes 31 protsenti, teatas Kredex.

"Paljude Eesti eksportijatega koostööd tehes näeme sageli, kui olulist mõju võivad avaldada ettevõtetele koostööpartnerite maksevõimega seotud äriraskused, näiteks ootamatu pankrot või saneerimine," ütles Kredex Krediidikindlustuse juht Meelis Tambla. "Seetõttu oleme teinud intensiivset teavitustööd, et teadvustada ettevõtetele erinevaid lahendusi, sealhulgas riigi poolt ettevõtjatele loodud finantsinstrumente, mille abil on võimalik ettevõttel seesuguseid keerulisi küsimusi ennetada."

Tambla sõnul ei pea ettevõtted võimalike probleemide ennetamiseks üksi lahendusi välja töötama, vaid saavad abi riigi poolt asutatud krediidikindlustajalt, mis nõustab ettevõtjaid, tegeleb laekumata arvete sissenõudmisega või hüvitab kindlustuslepingu olemasolu korral ettevõtetele tekkinud kahju.

Ühtekokku hüvitas Kredex Krediidikindlustus ka sel poolaastal ettevõtetele 370 000 euro eest kahjusid, mis on veidi enam kui möödunud aastal samal ajal. Esimesel poolaastal kokku 10 ettevõttele hüvitatud kahjudest enamik oli seotud Eestis tegutsevate äripartneritega, peamiselt nende saneerimise ja likviidsusprobleemide tõttu.

Suurim hüvitatud kahju väärtusega 115 000 eurot oli aga seotud Horvaatia põllumajandustootmisega seotud suure ettevõtete grupi saneerimisega. Samuti kuulusid hüvitamisele näiteks Soome ja Venemaa äritehingutega seotud kahjud.

"Nii nagu ei saa kindlustada juba põlevat maja, nii pole ka krediidikindlustusest kasu juhul, kui selleks pole enne tehingut lepingut sõlmitud. Keeruliste olukordade ennetamise nimel tuleb pidevalt tegutseda, et olla valmis ka ootamatusteks," rõhutas Tambla.

Kredex Krediidikindlustus on ainus kohalik krediidiriskide kindlustusettevõte Eestis, kes pakub ettevõtetele ning eksportijatele võimalust kindlustada end laekumata arvetest tekkivate kahjude vastu. Oma tegutsemisaja jooksul on Kredex Krediidikindlustus kindlustanud Eesti ettevõtete müügikäivet 81 riigis enam kui 2 miljardi euro ulatuses.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!