14.07.2023 Reede

Konkurentsiameti juht: hinnad Eesti tanklates on nagu Albaanias

Konkurentsiameti peadirektori Evelin Pärn-Lee sõnul on konkurentsiametil liiga vähe volitusi, kuid selle, kas hindu Eesti kütuseturul kujundab kartell või konkurents, saab teada juba aasta pärast, kirjutab Postimees.

Evelin Pärn-Leem konkurentsiameti peadirektor
Evelin Pärn-Leem konkurentsiameti peadirektor Foto: erakogu

Eesti kütuseturg töötab autojuhi pilgule nagu kellavärk: kui nafta hind tõuseb, tõusevad tanklates hinnad. Kui nafta hind langeb, siis on süüdi rahvusvaheline imperialism ja neli aastaaega, miks hinda sama tempokalt langetada ei saa. Ja mis autoomaniku vaatest veel kurvem: kõikide tanklate hinnad näivad käivat sendi täpsusega ühte jalga. Sellist pilti naljalt üheski teises riigis ei näe. Aga kartelli meil väidetavalt pole.

Kartellikokkulepete üle peab vahti pidama konkurentsiamet. Konkurentsiameti peadirektor Evelin Pärn-Lee ütles, et olukorda kütuseturul on analüüsitud ja lõppjäreldused selguvad järgmise aasta suveks.

"Ma olen ka varem öelnud, et sama hind ei pruugi tähendada tingimata kartelli. Võib olla, et on turuliidrid, kelle hinnapoliitikat täpselt jäljendatakse," rääkis Pärn-Lee. Ta möönis siiski, et terves Euroopas on ta säärast ühe-hinna-poliitikat näinud tanklates vaid ühesainsas teises riigis – Albaanias.

"Teised riigid on ka neid uurimisi algatanud, näiteks Austria ja Suurbritannia. Suur­britannias tehti järeldus, et jaeturul probleeme pole, küll on probleeme hulgiturul," ütles Pärn-Lee.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference