29.11.2023 Kolmapäev

Konkurentsiamet algatas Olerexi suhtes järelevalvemenetluse

Konkurentsiamet on alustanud järelevalvemenetlust AS Olerexi suhtes, et uurida võimalikku konkurentsireeglite rikkumist Eesti mootorkütuste jae- ja hulgimüügiturul.

Menetluse algatamise ajendiks on AS Terminali kaebus, milles osutatakse, et Olerex on saavutanud läbi biokütuse nõude eiramise ebaausa turueelise.
Menetluse algatamise ajendiks on AS Terminali kaebus, milles osutatakse, et Olerex on saavutanud läbi biokütuse nõude eiramise ebaausa turueelise. Foto: Olerex

Menetluse algatamise ajendiks on AS Terminali kaebus, milles osutatakse, et Olerex on saavutanud läbi biokütuse nõude eiramise ebaausa turueelise. Terminali sõnul on nende klientide arv ja müügimahud nii jaemüügis kui hulgimüügis Olerexi tegevuse tõttu vähenenud, teatas amet. 

Konkurentsiamet rõhutab, et menetluse algatamine ei tähenda veel ei rikkumise toimepanemist ega ka selle tuvastamist.

Tänavu juunist alustasid keskkriminaalpolitsei ja keskkonnaamet kriminaalmenetlust, et uuria, kas AS Olerex on esitanud maksu- ja tolliametile teadlikult valeandmeid, eesmärgiga vabaneda vedelkütuse seadusest tulenevast biokütuse nõude täitmisest.

Septembris esitas prokuratuur Olerexile ja selle juhatuse liikmele Andres Linnasele kahtlustuse valeandmete esitamises. Kahtlustuse kohaselt andis Linnas töötajatele korralduse äriühingu huvides esitada keskkonnaametile valeandmeid mullu 30. detsembril Eestisse saabunud tankeris oleva kütuse kohta.

banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255