23.10.2018 Teisipäev

Konkurendid: Bentley salongi avamine Tallinna autoturgu ei mõjuta

Ülemöödunud nädalal avas Tallinnas oma autosalongi luksusbränd Bentley Motors, konkurentide sõnul uue salongi avamine autoturgu aga oluliselt ei mõjuta.

"Bentley salongi avamine autoturu mõttes märkimisväärset muutusti kindlasti kaasa ei too. Kindel grupp tarbijaid saab juurde ühe põneva kaubamärgi ostuotsuste langetamiseks kui mitte enamat," ütles Moller Auto Mustamäe juhataja Keijo Kaasik BNS-ile.

"Olgugi, et Bentley kuulub laiemas plaanis Volkswagen Groupi kaubamärkide hulka, siis otsest konkurentsi Volkswagenile me ei näe," märkis ta. Kaasiku sõnul on ettevõttel olemas oma kindlas segmendis tugevad tooted Arteoni ja Touaregi osas ning reaalne konkurents käib teiste kaubamärkide vahel.

Toyota, Lexuse, Opeli, Hyundai ja Peugeot automarkide müügiga tegeleva Amserv Grupi tegevjuhi Rene Vareki sõnul on uudised uutest margiesindustest Tallinnas märk Eesti autoturu jätkuvalt kiirest kasvust. "Samas jälgivad kliendid nii auto hinda kui järelhoolduse ja ka auto kogu eluea kulusid. Nii valitakse sõiduauto, mis on mõistliku hinna ja kvaliteedi suhtega ning sarnaselt näiteks Toyotale hoiavad oma turuväärtust ka hilisema müügi korral," märkis Varek.

Tema sõnul võis eelmise majanduskasvu ajal näha rohkem pillavat ostustiili, nüüd on populaarseimad sõidukid aga need, mis on kütusetarbe ja hoolduskulude poolest ökonoomsed. Varek märkis, et kiireimat kasvu näitab linnamaasturite segment ning kuigi ka ettevõtte tootevalikusse kuuluvaid Lexuse kaubamärgi autosid on tänavu mullusest enam müüdud, ei kasva kõrgema hinnaklassi segment nõnda kiiresti.

Bentley maaletooja Auto 100 AS usub aga konkurentsi suurenemisse. "Kindlasti elavdab uue Bentley Tallinna müügisalongi avamine meie turgu ja konkurentsi," märkis Auto 100 AS-i turundusjuht Kristiina Savva.

Auto 100 AS alustas 2005. aastal tegevust Škoda müügiga ning on alates 2007. aastast on Auto 100 AS Bentley Motors ametlik teeninduspartner. Auto 100 omab Lamborghini edasimüügiõigusi Baltikumis ning Porsche maaletoomise ja müügi ainuõigust Eestis.

Uus esindus asub Tallinna Sadama lähistel, aadressil Laeva tänav 2.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!