06.08.2018 Esmaspäev

Juunis jäi majutusettevõtetes peatunute arv mullusele tasemele

Juunis peatus Eesti majutusettevõtetes peatus 372 700 sise- ja välisturisti ehk sama palju kui mullu juunis, samas suurenes siseturistide ja vähenes välisturistide arv.

Majutusettevõtetes peatus 231 400 välisturisti ehk 3 protsenti vähem kui eelmise aasta juunis, teatas statistikaamet. Lätist, Soomest ja Venemaalt saabus 119 100 turisti ehk enam kui pool välisturistidest.

Läti ja Soome turiste peatus majutusettevõtetes vastavalt 3 ja 5 protsenti vähem kui eelmisel aasta juunis. Soome turistide arv vähenes viiendat kuud järjest eelmise aasta sama kuuga võrreldes. Rohkem turiste saabus Venemaalt, Saksamaalt, Leedust, Poolast, Suurbritanniast ja mitmetest teistest Euroopa riikidest.

Aasia riikidest saabus juunis 4 protsenti vähem turiste kui aasta tagasi samal kuul. 64 protsenti välisturistidest eelistas jääda ööbima Tallinnasse. Pärnu majutusettevõtetes peatus 11 protsenti ja Tartu majutusettevõtetes 7 protsenti välisturistidest ning 4 protsenti Ida-Viru maakonna majutusettevõtetes. 73 protsenti välisturistidest olid puhkusereisil ja 21 protsenti tööreisil.

Siseturiste peatus majutusettevõtetes 141 300 ehk 5 protsenti rohkem kui mullu juunis. 65 protsenti siseturistidest olid puhkusereisil ja 21 protsenti tööreisil. Harju maakonnas peatus 23 protsenti, Pärnu maakonnas 14 protsenti ning Tartu ja Ida-Viru maakonnas kummaski 11 protsenti majutusteenuseid kasutanud siseturistidest.

Juunis pakkus külastajatele teenust 1344 majutusettevõtet. Külastajate käsutuses oli 24 000 tuba ja 56 000 voodikohta. Täidetud oli 52 protsenti tubadest ja 41 protsenti voodikohtadest. Ööpäev majutusettevõttes maksis keskmiselt 40 eurot ehk ühe euro võrra rohkem kui eelmise aasta juunis. Harju maakonnas maksis ööpäev majutusettevõttes 50 eurot, Tartu maakonnas 36 eurot, Pärnu maakonnas 34 eurot ning Ida-Viru maakonnas 33 eurot.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes