29.06.2015 Esmaspäev

Justiitsminister tahab pankrotikuriteod võtta rangema järelvalve alla

Reinsalu tahab pankrotikuriteod võtta rangema järelvalve alla
Reinsalu tahab pankrotikuriteod võtta rangema järelvalve alla PM
Justiitsminister Urmas Reinsalu hinnangul tuleks pankrotikuriteod võtta riiklikult rangema järelvalve alla ja kurjategijaid senisest jõulisemalt karistada.

Pankrotikuriteod ja pahatahtlik maksejõuetuse tekitamine on edaspidi riigi kriminaalpoliitiliseks prioriteediks, ütles Reinsalu BNS-ile. "Selliste kuritegude menetlemisel tuleb kehtestada jõuline riiklik sund."

Reedel kohtus justiitsminister ettevõtjatega, kellega arutati kuidas toetada Eestis ausat ettevõtlust ja pakkuda riigi poolt tuge, et ettevõtjad pääseksid krediidiinfole paremini ligi.

Reinsalu sõnul oli arutelu asjalik ja selle tulemusel jõuti kokkuleppele, et riigi poolt uue iseseisva registri tegemine, kust oleks võimalik krediidiinfot saada, pole otstarbekas. "Mõtleme läbi selle, milliseid teenuseid saaks ettevõtjatele pakkuda juba olemasoleva info paremaks kättesaamiseks, näiteks kas oleks mõistlik luua ühtne kontaktpunkt, kuhu kogu info on koondatud."

"Kindlasti küsime ettevõtjate arvamust, millist infot nad vajaksid. Oluline on see, et ettevõtjatele ei tekiks juurde täiendavat halduskoormust," rääkis Reinsalu. Kohtumisel kõlas ühe ettepanekuna analüüsida läbi Soome mudel, mida justiitsministeerium plaanib teha.

Toetajad

Suno 365 logo 10 Uku tarkvara

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes