21.01.2015 Kolmapäev

Järjest enam ettevõtteid hindab digitehnoloogiate kasulikkust

Ettevõtete jaoks on digitaalsed tehnoloogiad ja andmeanalüüs muutunud oluliseks; enamik tippjuhtidest leiab, et digitaalsed tehnoloogiad on nende ettevõttele loonud lisandväärtust, selgub PwC globaalsest tippjuhtide uuringust.
SEB juht Annika Falkengren
SEB juht Annika Falkengren Foto: Reuters

Vastanutest 81 protsenti leiab, et mobiilsed tehnoloogiad on nende ettevõtetele strateegiliselt olulised. "Äkitselt on need meist, kes kasutavad näiteks internetti, võrreldes järgmise generatsiooniga dinosaurused. Nemad kasutavad mobiilseid teenuseid. Näen seda meie mobiilipangast, mida kliendid kasutavad peaaegu iga päev; internetipangas teevad nad seda ehk korra nädalas või korra kahe nädala jooksul. Ja kui tihti tulevad nad kontorisse? Rootsi keskmine on kord aastas," tsiteerib PwC SEB juhti Annika Falkengreni.

Andmekaevet ja analüüsi peab strateegiliselt oluliseks 80 protsenti tippjuhtidest, küberturvalisust 78 protsenti ning nutistut 65 protsenti. 3D-printimist peab samas strateegiliselt oluliseks vaid 27 protsenti vastanutes, kantavaid tehnoloogiaseadmeid 33 protsenti ning robootikat 37 protsenti vastanutest.

Uuringule vastanud ettevõtjatest 88 protsenti leiab, et digitaalsed tehnoloogiad on tõstnud nende opereerimisefektiivsust kas üsna suurel määral või väga suurel määral. Andmete ja andmeanalüüsi kohta lieab seda 84 protsenti vastanutest, kasutajakogemuse osas 77 protsenti, digitaalse usalduse, selahulgas küberturvalisuse osas 72 protsenti ning innovatsioonivõimaluste osas 71 protsenti tippjuhtidest.

Et võimaldada digiinvesteeringutest suurimat väärtust saada, leiab 86 protsenti tippjuhtidest, et oluline on ise tippjuhina digitehnoloogiate kasutamist propageerida. 86 perotsenti leiab, et vaja on selget visiooni, kuidas digitehnoloogiad aitavad konkurentsieelist saavutada ning 83 protsenti leiab, et digiinvesteeringutele vaja on hästi välja mõeldud plaani, mis muuhulgas defineerib hindamiskriteeriumid.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255