03.03.2016 Neljapäev

Itaalia sai mullu maksupettuste vastasest võitlusest rekordtulu

Itaalia kogus eelmisel aastal 14,9 miljardi euro väärtuses tulu, mis muidu oleks maksudest kõrvalehoidmise tõttu riigikassasse laekumata jäänud.

Valitsuse eelmise aasta hinnangu järgi kaotab Itaalia maksupettuste tõttu aastas 90 miljardit eurot
Valitsuse eelmise aasta hinnangu järgi kaotab Itaalia maksupettuste tõttu aastas 90 miljardit eurot Foto: PM

Riigi maksuamet teatas teisipäeval, et maksude vältimise vastasest võitlusest saadud tulu tõusis võrreldes kogutud 14,2 miljardiga 2014. aastal ning on viimase kümnendi jooksul enam kui kolmekordistunud.

Summa oli Itaalias vohava maksudest kõrvalehoidmise tõttu saamata jäänud tuluga võrreldes jätkuvalt väike, ent viitab tõhusamale ennetustööle.

Eelmisel aastal said rohkem kui 315 000 elanikku ametilt kirja, mis kutsus neid üles parandama võimalikke "vigu või eksimusi" maksudeklaratsioonides koos kinnitusega, et vastutatakse vaid vähendatud summade eest. Kokkuleppega nõustus 156 000 maksumaksjat, kes tõid riigikassasse kokku 250 miljonit eurot, vahendas BNS.

Valitsuse eelmise aasta hinnangu järgi kaotab Itaalia maksupettuste tõttu aastas 90 miljardit eurot. Tööandjaid koondava organisatsiooni detsembris avaldatud raporti kohaselt on näitaja aga koguni 122 miljardit eurot ehk 7,5 sisemajanduse koguproduktist.

Pea poole summast moodustab käibemaksu tasumisest kõrvalehoidmine ning kolmandiku annab tööjõumaksude eiramine. Mõlema maksupettuse liigi põhjus on Itaalias vohav varimajandus.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes