30.10.2020 Reede

Inkasso: ettevõtted kontrollivad senisest enam partnerite maksevõimet

Inkassoteenuste ettevõtte Intrumi korraldatud uuringu järgi kontrollib 39 protsenti Eesti ettevõtetest oma äripartnerite krediididvõimekust; varasemal aastal oli vastav protsent 19. 

Intrumi uuringus osales 9980 ettevõtet 29 Euroopa riigist, hõlmates 11 majandussektorit.
Intrumi uuringus osales 9980 ettevõtet 29 Euroopa riigist, hõlmates 11 majandussektorit. Foto: pixabay

Eesti ettevõtetest on tänavu 63 protsenti olnud sunnitud nõustuma hilisema maksetähtajaga, kuna ei soovinud kahjustada kliendisuhteid, teatas Intrum.

Peamiste vastumeetmetena on 44 protsenti vastanud ettevõtetest võimaldanud äripartneritele alternatiivina allahindlusi ning 42 protsenti pakkunud uut maksetähtaega. 

Äripartnerite likviidsusprobleemid on vähendanud ka ettemaksu küsimist: tänavu nimetas seda Eestis uuringus osalenutest 28 protsenti. Mullu oli sama protsent veel 61 protsenti. Euroopa keskmine on praegu 31 protsenti. 

Intrumi uuringus osales 9980 ettevõtet 29 Euroopa riigist, hõlmates 11 majandussektorit. Uuring toimus veebruarist maini 2020 ja selle viis läbi Financial Times Gruppi kuuluv uuringufirma Longitude.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference