07.08.2023 Esmaspäev

Inflatsioon aeglustus juulis 6,4 protsendile

Tarbijahinnaindeks langes juulis võrreldes juuniga 0,6 protsenti ning tõusis eelmise aasta juuliga võrreldes 6,4 protsenti, viimati oli tarbijahinnaindeksi muutus võrreldes eelmise aasta sama kuuga väiksem kui 6,4 protsenti 2021. aasta augustis, mil see oli 5 protsenti.
Statistikaamet
Statistikaamet Foto: RUP

Mulluse juuliga võrreldes olid kaubad 8,1 protsenti ja teenused 3,1 protsenti kallimad. Statistikaameti tiimijuhi Viktoria Trasanovi sõnul mõjutas juulis tarbijahinnaindeksit eelmise juuliga võrreldes enim toidu ja mittealkohoolsete jookide kallinemine, mis andis kogutõusust üle poole.

Möödunud aasta juuliga võrreldes on suhkur kallinenud 59,3 protsenti, kakao 38,7 protsenti, värske puuvili ja marjad 34,8 protsenti, kastmed 33 protsenti ning kondiitritooted 28,3 protsenti. Muud õlid odavnesid 15,6 protsenti ja värske kala 14,9 protsenti, teatas statistikaamet. 

"Vastupidises suunas mõjutas indeksi muutust mulluse juuliga võrreldes enam mootorikütuse hinnalangus –  bensiin oli 16,4 protsenti ja diislikütus 23,4 protsenti odavam. Gaasi hind on langenud 66,8 protsenti," selgitas Trasanov.

Juuniga võrreldes mõjutasid tarbijahinnaindeksit enim eluasemega seotud hinnamuutused, mis andsid kogulangusest üle 60 protsenti, peamiselt soojusenergia 5,6-protsendise ja gaasi 22,1-protsendise hinnalanguse tõttu.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference