18.03.2016 Reede

IMF: maailma finantssüsteem ei pruugi järgmist kriisi üle elada

Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) hoiatab neljapäeval avaldatud ülevaates maailma finantssüsteemi kasvavate riskide eest ja märgib, et kui kaitsemeetmeid ei rakendata, siis ei pruugi süsteem järgmist kriisi enam üle elada, kirjutab Bloomberg News.

IMF-i hinnangul ei piisa tõsiste majanduskriiside vältimiseks loodud stabiilsusmehhanismidest, sest võlad kasvavad väga kiiresti
IMF-i hinnangul ei piisa tõsiste majanduskriiside vältimiseks loodud stabiilsusmehhanismidest, sest võlad kasvavad väga kiiresti Foto: Reuters

IMF-i hinnangul ei piisa tõsiste majanduskriiside vältimiseks loodud stabiilsusmehhanismidest, sest võlad kasvavad väga kiiresti. Kui maailma finantssüsteemi peaksid tabama uued šokid, siis ei pruugi riikide ja keskpankade valuutavarudest, samuti piirkondlike fondide, nagu Euroopa stabiilsusmehhanismi ja IMF-i varadest jätkuda nendega hakkama saamiseks. Võimalikud kahjumid võivad kasvada nii suureks, et kogu maailma finantssüsteem variseb kokku.

IMF-i teatel on Bretton-Woodsi süsteemist loobumise järel vabade vahetuskursside süsteem kriiside puhul paindlikum, kuid viimane suur finantskriis paljastas uue süsteemi nõrkuse ehk kriiside halva prognoositavuse.

IMF-i hinnangul on maailmamajandus muutunud arenevate riikide tõusuga mitmekesisemaks. Samal ajal püsib dollari tähtsus maailma reservvaluutana suur ja see muudab vähem arenenud turud üleilmse kriisi puhul haavatavaks. Suurte kapitaliliikumiste vältimiseks tuleks IMF-i soovitusel  luua maailma finantssüsteemile uus kaitsevõrk, vahendas BNS.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!