22.05.2018 Teisipäev

IMF ärgitas Leedut miinimumpalga tõstmisel ettevaatlikkusele

Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) ärgitas Leedut miinimumpalga tõstmisel ettevaatlikkusele ning säilitama miinimumpalga ja keskmise palga mõõdukat suhet.
Rahvusvaheline Valuutafond ärgitas Leedut miinimumpalga tõstmisel ettevaatlikkusele ning säilitama miinimumpalga ja keskmise palga mõõdukat suhet.
Rahvusvaheline Valuutafond ärgitas Leedut miinimumpalga tõstmisel ettevaatlikkusele ning säilitama miinimumpalga ja keskmise palga mõõdukat suhet. Foto: pixabay

IMF-i majandusosakonna Leedut külastanud delegatsiooni juht Borja Gracia märkis, et Leedu miinimumpalk on viimastel aastatel kiiresti kasvanud. "Kui vaadata miinimumpalka keskmise palga suhtes 2013. aastal, oli see 40 protsenti kõrgemal tasemel kui kümme aastat varem. Seejärel kasvas see suhe paari aastaga 50 protsendini ning meie hinnangul ei ole selle kõrgemalt tõusmine õigustatav," ütles Gracia.

Ta lisas, et IMF ei soovita Leedul siiski miinimumpalka kärpida. "Me ei soovita seda kärpida, kuid soovitame miinimumpalga ja keskmise palga suhte viia lähemale tasemele, kus see oli enne 2013. aastat," sõnas ta.

"Me ei näe üldist negatiivset mõju majandusele, kuid leiame, et teatud gruppidele, eriti maapiirkondades, kus palgad on madalamad vähese produktiivsuse tõttu, võib see olla negatiivse mõjuga," lisas Gracia.

Möödunud aastal tõsteti Leedu miinimumpalka 20 euro võrra 400 euroni ning tänavu on tehtud ettepanek selle tõstmiseks veel 20 euro võrra. 2017. aasta viimases kvartalis oli keskmine kuupalk Leedus 884,8 eurot.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes