10.02.2020 Esmaspäev

Iduettevõtted duubeldasid end

Startup Estonia hallatavas andmebaasis ületas Eestis registreeritud iduettevõtete arv 1000 piiri, mis on üle kahe korra enam kui aasta tagasi.

Iduettevõtted teevad võidukäiku.
Iduettevõtted teevad võidukäiku. Foto: Pixabay

Andmebaasi andmetel tegutseb 81 protsenti idufirmadest Harjumaal. Tartumaal tegutseb 13 protsenti iduettevõtetest ning 6 protsenti tegutseb teistes maakondades kokku. Kokku töötab praegu Eesti iduettevõtetes üle 6000 inimese, teatasid Startup Estonia ja KredEx.

Startup Estonia tuli selle aasta alguses välja uuendatud Eesti Startup Andmebaasiga, mis annab senisest täpsema statistilise ülevaate Eestis tegutsevatest iduettevõtetest ja idusektoris toimuvast.

Iduettevõtjad on uuendatud andmebaasi väga hästi omaks võtnud, andmeid sisestatakse, uuendatakse ja kasutatakse aktiivselt. See on oluline ka kogu sektori arengu seisukohalt, sest andmebaasiga liitunud iduettevõtted on nähtavad potentsiaalsetele investoritele, koostööpartneritele ja klientidele ning sektori arengul on võimalik pidevalt silma peal hoida. Lisaks annab uus andmebaas selge signaali, et idusektor on avatud ja läbipaistev," ütles Startup Estonia juht Maarika Truu.

Andmebaasi on kokkuleppeliselt sisse kantud iduettevõtted, mis on tegutsenud kümme aastat või vähem ning mis on orienteeritud kiirele globaalsele kasvule, mille toode või teenus ja ärimudel on globaalselt skaleeritav.

Andmebaasist leiab nii iduettevõtte nime, registrikoodi ja asutamise aasta kui ka täpsemaid andmeid tegutsemissektori ja kasutatavate tehnoloogiate kohta, toodete ja teenuste kirjeldusi, infot töötajate arvu ja makstud tööjõumaksude, käibe ja investeeringute kohta.  Andmete aluseks on iduettevõtete poolt esitatud andmed, Startup Estonia poolt avalikest allikatest kokku koondatud info ning maksu- ja tolliameti andmed.

 Startup Estonia ühendab ja toetab Eesti iduettevõtjaid. Startup Estonia on riiklik programm Eesti idufirmade ökosüsteemi arendamiseks. Programmi viib ellu KredEx.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!