12.08.2021 Neljapäev

Idust, ükssarvikust, maffiast

Eestis tegutseb praegu rohkem kui 1100 iduettevõtet ehk start-up’i, milles töötab üle 6000 inimese ehk ligi 1 protsent tööjõust. Idusektori 2020. aasta koondkäive ületas 750 miljonit eurot ning näitas aasta lõikes 43-protsendilist kasvu. Tänaseks moodustab see uus ettevõtluse supervõim Eesti sisemajanduse kogutoodangust umbes 3 protsenti ning ökosüsteemi eestvedajad on seadnud sihiks tõsta see 15 protsendini juba aastaks 2025.

Raido Lember, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse välisinvesteeringute keskuse äriarenduse valdkonnajuht
Raido Lember, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse välisinvesteeringute keskuse äriarenduse valdkonnajuht Foto: erakogu

Seega võime oodata, et iduettevõtlusest saab töötleva tööstuse kõrval peagi üks tähtsamaid ettevõtluse suundi Eestis. Oluline on ära märkida iduettevõtluse tööhõive ja SKT suhe, mis on 1 : 3 ja teeb sellest Eesti majanduse jaoks väga kõrge lisandväärtusega panustaja.

Evolutsioon andis uue liigi

Kui töötlev tööstus on pea iga riigi üks keskseid majandusmootoreid, luues maailmale vajalikke uusi tooteid, sealhulgas teiste sektorite toimimiseks, nagu teenusmajandus, siis iduettevõtlus on...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!