02.12.2020 Kolmapäev

Hotelliliit: kellaajalised piirangud pärsivad äritegevust

Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu (EHRL) hinnangul pole kellaajalised piirangud sektorile lahendus ettevõtjate ega ka viiruse leviku seisukohalt, vaid need pigem pärsivad äritegevust ja viivad sektori kreeni.

Kellaajalised piirangud sektorile pärsivad äritegevust.
Kellaajalised piirangud sektorile pärsivad äritegevust. Foto: pixabay

Liit kutsub valitsust üles andma majutusasutusi ja toitlustuskohti koondavale sektorile selgeid suunised, milleks võiks teatud äärmuslikul tingimusel olla ka tööstusharu täielik sulgemine mõneks nädalaks, et piirata maksimaalselt viiruse levikut.

Selle eelduseks on teiste Euroopa riikide näitel sektori saamata jäänud tulude kompenseerimine vähemalt 80 protsendi ulatuses võrreldes möödunud aastase müügikäibega.

EHRL-i tegevdirektori Maarika Honkoneni sõnul mõistavad ettevõtjad täielikult valitsuse ja neile nõuandvate ekspertide muret ja hoiatusi viiruse hüppelise leviku ees. Samas märkis ta, et kellaajalised piirangud sektorile pärsivad äritegevust.

"Me kindlasti usume meie teadlasi ja meditsiinieksperte, sealhulgas nende soovituste osas piirata kooskäimisi meelelahutuskohtades ja restoranides. Anname endale väga selgelt aru, et meie tegevuse piiramine võib anda tulemust nii nagu oleme mõnedes Euroopa riikides näinud," ütles Honkonen pressiteates.

Seepärast on meil ettepanek, paneme parem kogu sektori mõneks ajaks kinni, kuid need kulud inimeste toimetulekuks tuleb taas nendesamade Euroopa riikide näitel ka katta,

lisas ta.

Tema sõnul ei rahulda praegune seis, kus formaalselt on restoranid ja majutusasutused lahti, enam kedagi.

"Iga hommik algab hotellides ja restoranides uute broneeringutega ja iga õhtu lõpeb nende tühistamisega, sest päeva jooksul on inimesed meedia kaudu saanud uusi signaale, mis sundinud neid oma kavatsused ümber hindama. Meie ettepanek on tuua siia täiendav selgus ja oleme valmis operatiivselt valitsuse esindajatega sel teemal rääkima, kuidas olukord lahendada," ütles Honkonen.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference