11.12.2020 Reede

Selle aastaga lõpeb otselennuliinide avamise piirang

Uue aastaga on oodata sihtkohtade lisandumist Tallinna lennujaama, kuna selle aastaga lõpeb otselennuliinide avamise piirang. Majandus- ja taristuminister Taavi Aas kutsub inimesi üles mittehädavajalikest reisidest hoiduma ja reisides käituma vastutustundlikult.

Reisimisel tuleks järgida Terviseameti soovitusi lennureisijale.
Reisimisel tuleks järgida Terviseameti soovitusi lennureisijale. Foto: pexels

Minister Aasa sõnul oleme olukorras, kus riik sulgub, kuid maailm näiliselt avaneb. „Meie tervisesüsteem töötab täiskoormusel ning viiruse levik on endiselt tõusujoones. Loodetavasti uute piirangute ja kodus olemisega leiate perega, et talvekuudel piisab metsas või karges rabas käimisest ning lõbureisid välismaale võiksid jääda vaktsiini järgsesse aega,“ ütles Aas.

Reisimisel tuleks järgida Terviseameti soovitusi lennureisijale. Lisaks tuleb Eestisse saabumisel igaühel anda test lennujaamas ning kõrgema nakkusohuga riigist saabumisel jääda kuni 10-päevaks eneseisolatsiooni. Ühtlasi tasub reisi planeerimisel arvestada, et pea kõikides riikides on oma piirangud, mis väga tihti võib tähendada, et riiki saabudes peate jääma koheselt eneseisolatsiooni.

„See aasta on olnud ääretult kurnav meie inimestele, ettevõtetele – eriti turismifirmadele. Nende majandustegevus on praktiliselt seiskunud ning oleme ka omavahel mitmeid tuliseid, kuid konstruktiivseid vestluseid pidanud,“ selgitas Aas. Toetamaks ettevõtjaid suuremast kriisist väljatulemisel, otsustas valitsus sel nädalal eraldada sektori toetamiseks täiendavalt 8 miljonit eurot, millest saavad abi ka reisiettevõtjad.

„Veetke turvalised jõulud ja aastavahetus perekeskis ning kui näete möödapääsmatuks uuel aastal välismaareisi ette võtta, tehke seda vastutustundlikult, kuid võimalusel oodake ära tervisekriisi möödumine,“ ütles Aas.

Kui kavatsed mittehädavajaliku reisi ette võtta, siis reisi vastutustundlikult (allikas: ETFL):

  • Veendu, et oled reisile minnes terve. Vajadusel konsulteeri enne reisi perearstiga või tee COVID-19 test.
  • Tee kindlaks, millised on võimalikud eritingimused piiriületamisel ja reisisihtkohas viibimisel, nt kas riiki sisenemiseks on vaja omada tervisetõendit.
  • Asukohariigis järgi kohalike ametivõimude juhiseid ning hoia end kursis võimalike uute piirangutega.
  • Reisilt naastes järgi Eestis kehtivaid reegleid, jälgi oma tervist ning võta viiruskahtluse korral ühendust oma perearstiga.

Teave riikide ja eneseisolatsiooninõuete kohta Eestisse saabujatele on välisministeeriumi kodulehel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!