06.06.2018 Kolmapäev

Hansson: ECB võib tõsta intresse turuootustest kiiremini

Eesti Panga presidendi ja Euroopa Keskpanga (ECB) nõukogu liikme Ardo Hanssoni sõnul võib ECB rahapoliitika karmistamine toimuda turuootustest kiiremini, kirjutab maakonnaleht Sakala.
Eesti Panga presidendi ja Euroopa Keskpanga nõukogu liikme Ardo Hanssoni sõnul võib ECB rahapoliitika karmistamine toimuda turuootustest kiiremini.
Eesti Panga presidendi ja Euroopa Keskpanga nõukogu liikme Ardo Hanssoni sõnul võib ECB rahapoliitika karmistamine toimuda turuootustest kiiremini. Foto: Eesti Pank

"Turuootused on sellised, et järgmise aasta keskel võiksid intressimäärad mõõdukalt tõusma hakata. Meie ise peame veel otsa vaatama tegelikele arengutele. Kui oleme kindlad, et inflatsioon on mõõdukal tõusuteel, võib väljumine olla natuke kiirem," ütles Hansson Sakalale.

Hanssoni sõnul on eurotsooni inflatsioon 1,5 protsendi juures ja kuigi see võib ka natuke kõrgem olla, siis peaks tema arvates suutma majandus seda ise toota, mitte sõltuda ainult keskpanga rahapoliitikast. "Ei ole päris normaalne, kui majandus sõltub stiimulist," märkis Hansson.

Itaalia uue valitsuse mõju eurotsoonile on Hanssoni sõnul keeruline ennustada. "Seda niinimetatud populismi oleme juba varem näinud. Kombinatsioonid on erinevad, tihti on olnud vahe esialgse retoorika ja reaalsuse vahel," sõnas keskpankur.

Hanssoni sõnul panevad turud asjad kiiresti paika. "Kui keegi hakkab tänapäeval ajama poliitikat, mida turud näevad negatiivsena, väljendub see kohe intressimäärades, millega valitsus saab rahaturgudelt uut laenu võtta," lisas ta.

"Teine asi on see: kogu süsteem on uutel alustel. Kuus-seitse aastat tagasi oli üsna tavaline, et kui mõnes liikmesriigis hakkasid tekkima probleemid, hakkas see kohe mõjutama teiste riikide käekäiku. Tahaks arvata, et oleme eri valdkondades piisavalt palju teinud, et need probleemid jääksid järjest rohkem sellesama riigi probleemideks," ütles Eesti Panga president.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!