16.04.2020 Neljapäev

G7 teeb koostööd majanduste taasavamisel

Maailma juhtivate tööstusriikide ühenduse G7 liidrid leppisid neljapäeval kokku, et koordineerivad pärast koroonaviiruse pandeemiat oma riikide majanduste taasavamist ning tagavad tulevikus usaldusväärsed tarneahelad, vahendas Valge Maja.
Valge maja: pärast koroonaviiruse pandeemiat teeb G7 koostööd majanduste taasavamisel
Valge maja: pärast koroonaviiruse pandeemiat teeb G7 koostööd majanduste taasavamisel Foto: pixabay

President Donald Trump võõrustas videokonverentsi teiste G7 riikide – Ühendkuningriigi, Kanada, Prantsusmaa, Itaalia, Saksamaa ja Jaapani – liidritega ajal, mil juhtivad tööstusriigid on asunud üha innukamalt otsima teid lõpetamaks majanduse paralüüsi, mille on põhjustanud viiruse ohjeldamise meetmed.

"G7 juhid tegid oma ministritele ülesandeks valmistada G7 majandused üheskoos ette turvaliseks taasavamiseks ja sellise aluse loomiseks, mis võimaldaks G7 riikidel taastada majanduskasv ja luua vastupidavamad tervishoiusüsteemid ja usaldusväärsemad tarneahelad," seisab Valge Maja avalduses.

 "G7 liidrid on kindlad oma otsustavuses rakendada kõik vajalikud meetmed, et tagada tugev ja koordineeritud vastus sellele tervisekriisile ning sellega seotud inimlikule ja majanduslikule viletsusele, aga samuti käivitada tugev ja jätkusuutlik taastumine," märgiti avalduses.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes