23.02.2022 Kolmapäev

Finantsinspektsioon määras Admiral Marketsile 20 000-eurose trahvi

Eesti Finantsinspektsioon edastas Admiral Markets AS-ile väärteo otsuse, mille kohaselt on ettevõte rikkunud väärtpaberituru seadusest ja Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusest tulenevat õigeaegset tehnilist raporteerimiskohustust ning ettevõttele on määratud rahatrahv 20 000 eurot.

Admiral Markets AS leiab aga, et on teinud endast kõik oleneva kohustuse nõuetekohaseks täitmiseks.
Admiral Markets AS leiab aga, et on teinud endast kõik oleneva kohustuse nõuetekohaseks täitmiseks. Foto: pixabay

Admiral Markets AS leiab aga, et on teinud endast kõik oleneva kohustuse nõuetekohaseks täitmiseks. 

Admiral Markets märgib börsiteates, et kasutas raporteerimisel turul tunnustatud, kvalifitseeritud ja professionaalsete teenusepakkujate abi. Raporteerimisteenuse edasiandmine on Admiral Marketsi sõnul tavapärane turupraktika, mistõttu ei ole ettevõte tahtlikult eiranud nõuetekohast EMIR raporteerimiskohustust ega suhtunud oma kohustuste täitmisesse hooletult.  

Lisaks väidab Admiral Markets, et asus raporteerimisega seotud vigade tuvastamisel neid koheselt parandama, kuid tehniliselt ei olnud see raporteerimiseks ettenähtud aja jooksul võimalik, mis tõi ka kaasa tehingute hilinenud raporteerimise.

Ettevõte on teinud kõik endast oleneva, et aruandekohustust nõuetekohaselt täita ja koostöös teenusepakkujaga tuvastatud vead parandada,

rõhutab Admiral Markets.

"Admiral Markets AS on oluliselt panustanud raporteerimise kvaliteedi tagamisse nii täiendavaid inimesi kaasates kui mahukate rahaliste investeeringutega. Lisaks on Admiral Markets AS otsustanud vahetada raporteerimisteenuse pakkujat," lisas ettevõte. 

Euroopa Väärtpaberijärelevalve hinnangul on olukord õigeaegse tehnilise raporteerimiskohustuse osas ühetaoline Euroopa-üleselt. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!