21.09.2018 Reede

Finantsinspektsioon: Danske siseraport kinnitab Eesti sõltumatu järelevalve seniste sammude õigsust

Danske Bank A/S avaldas 19. septembril kokkuvõtte oma sisejuurdluse raportist, mis käsitleb mitteresidentide teenindamist Danske panga Eesti filiaalis.

„Danske panga sisejuurdluse raport kinnitab Finantsinspektsiooni poolt 2007-2015 läbiviidud kontrollide tulemusi Danske panga Eesti filiaalis ning tunnistab pangas eksisteerinud probleemide ulatust. Raportis kirjeldatakse olulisi puudujääke Danske panga organisatsioonis, kus riskiisu ja riskikontroll ei olnud tasakaalus,“ ütles Finantsinspektsiooni juhatuse esimees Kilvar Kessler. „Tutvume põhjalikult raportiga ning otsustame edasised sammud koos põhijärelevalvajaks oleva Taani finantsjärelevalveasutusega."

Finantsinspektsiooni töö finantsasutuste riskikontrollisüsteemide järelevalves on jätkunud ja jätkub ka pärast kõne all olevat Danske juhtumit. Finantsinspektsioon on muu hulgas järjest arendanud finantsjärelevalve metoodikat, suurendanud oluliselt kohapealsete kontrollide arvu ning rõhutanud teema olulisust finantsvahendajate tippjuhtidele.

„Finantsinspektsiooni tegutsemist on turul tunda ja sellel on konkreetsed tagajärjed,“ sõnas Kessler. „Aastatel 2014 ja 2015 toimunud Danske panga kaasuse lahendamine ning selleks vajaliku tõendusmaterjali kogumine oli Finantsinspektsioonile, arvestades finantsjärelevalvel olevaid andmeid ja õigusi, suureks väljakutseks. Oleme lisaks Danske juhtumile jõulise finantsjärelevalve tulemusena lahendanud viimastel aastatel mitu olulist riski Eesti turul."

Kessleri sõnul töötab finantsjärelevalve järeleandmatult, et siinne turg oleks läbipaistev ja jätkusuutlik ka edaspidi. "Käesolev juhtum näitab, et oluline on toimiv rahvusvaheline koostöö nii finantsjärelevalvete kui õiguskaitseorganite vahel,“ lisas ta.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes