TRK 1140x140 ee gif
29.10.2019 Teisipäev

Finantsinspektsioon algatas Swedbanki suhtes väärteomenetluse

Finantsinspektsioon algatas Swedbanki suhtes väärteomenetluse
Finantsinspektsioon algatas Swedbanki suhtes väärteomenetluse SCANPIX
Finantsinspektsioon alustas esmaspäeval väärteomenetluse Swedbanki suhtes seoses varasemalt sel aastal rakendatud finantsjärelevalvemenetluse käigus ilmnenud väärteo tunnustega.

Finantsjärelevalvemenetlus algatati rahapesu tõkestamise reeglite järgimise kontrollimiseks. Eraldi seisvas väärteomenetluses selgitatakse välja, kas on sooritatud rahapesu tõkestamise reeglite rikkumist kirjeldavale väärteokoosseisule vastav õigusvastane tegu, kas isik on selle toimepanemises süüdi, kas esinevad väärteomenetluse lõpetamise asjaolud ja muud olulised küsimused, teatas inspektsioon.

Väärteomenetlus on suunatud karistamisele, finantsjärelevalvemenetluse eesmärgiks on isiku käitumise suunamisega hoida finantsstabiilsust, turu läbipaistvust. Swedbank AS-i suhtes jätkub ka finantsjärelevalvemenetlus.

Finantsinspektsioon teeb antud finantsjärelevalve asjas koostööd Rootsi ja Balti riikide pädevate asutustega. See tähendab, et finantsjärelevalveasutused koordineerivad oma tegevust ning jagavad omavahel teavet ning hinnanguid.

Finantsinspektsioon ei vii läbi kriminaalmenetlust ega ole selleks pädev uurimisasutus. Inspektsioon kavandab menetluse tulemustest teada anda kõige varem järgmise aasta alguses.

Toetajad

Suno 365 logo 10  StandardBooks200px

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes