10.02.2021 Kolmapäev

Erial lõpetab hoiu-laenuühistuna tegevuse ja palub kohtult saneerimist

Politsei uurimise alla sattunud hoiu-laenuühistu Erial loobus finantsteenuste osutamise tegevusloast ning taotleb kohtult saneerimismenetluse algatamist.

Ühistu raamatupidamise kontroll teostatakse audiitorkontrolli vahedusel.
Ühistu raamatupidamise kontroll teostatakse audiitorkontrolli vahedusel. Foto: pixabay

Juhatuse liikmed Oleg Laidinen ja kahtlustuse saanud Daniela Dalberg-Djageleva astuvad oma ametikohalt tagasi. Juhatusse jääb ainsana Erik Margijev. Kuna hoiu-laenuühistul peab olema vähemalt kolm juhatuse liiget, saab Erialist tulundusühistu, selgub ühistu liikmetele saadetud kirjast.

Erial loobub ajutiselt uute liikmete vastuvõtmisest ning taotleb kohtult saneerimismenetluse algatamist ning saneerimisnõustaja määramist. Ettevõte loodab, et saneerimismenetlusega on võimalik tagada kõikide hoiustajate huvid ning jätkata ühingu tööga tulevikus. 

Lisaks kutsub Erial nõukogust tagasi Roman Laidineni, Jelena Karzetskaja ja Anna Everi. Uuteks nõukogu liikmeteks asuvad Kristina Kovalevits ning Vitali Gorõljov. Kovalevits omab majandusalast haridust. Gorõljov omab ehitusalast haridust ning on juhtinud ehitusettevõtteid.

Ühistu raamatupidamise kontroll teostatakse audiitorkontrolli vahedusel. Ühistu audiitoriks on valitud juba eelnevalt Aleksei Kisselev.

Eriali avalike suhete nõunik Raul Kalev ütles pressiteates, et ettevõte on juba hoiustajatele välja saatnud kirjad, kus palub neilt luba saneeerimisprotsessi sisenemiseks.

Loodame, et hoiustajad toetavad meie nägemust. Kui kohus saneerimise lähinädalatel heaks kiidab ja määrab saneerimisnõustaja, siis kulub ilmselt veel paar-kolm kuud, kui saneerimisprotsessis saab täpsemalt selgeks, kas hoiustajatel on lootust oma rahad tagasi saada 100-protsendiliselt või mingis vähemas määras,

märkis ta.

Kalevi sõnul võivad Eriali hoiustajad olla rahulikud, sest ettevõte ei kavatse turult ära kaduda, vaid keskendub olemasoleva kinnisvara lõpuni väljaarendamisele ja müügile. Ta lisas, et pärast ühekuulist väljamaksete peatamist on Erial viimasel nädalal taasalustanud hoiustajatele lepingutest tulenevate intresside väljamaksmisega.

Möödunud aastal pidasid keskkriminaalpolitsei ja kaitsepolitsei kinni kolm ühistuga seotud inimest, keda kahtlustatakse investeerimiskelmuses ja omastamises. Eriali asutajat Ilja Djagelevi kahtlustatakse ka politsei- ja piirivalveameti sisekontrollibüroo töötajale altkäemaksu andmises.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!