30.10.2013 Kolmapäev

Elektri fikseeritud pakett oli börsipaketist odavam

Populaarseima fikseeritud paketi elektritarbijad maksid avalike hinnakirjade järgi oktoobris kolm protsenti odavama arve kui levinuima börsipaketi kasutajad, teatas elektripakettide vahendaja Energiaturg.ee.

Elektri fikseeritud pakett oli börsipaketist odavam
Elektri fikseeritud pakett oli börsipaketist odavam Foto: PM

"Aasta algusest alates on fikseeritud paketi kasutajad olnud hinnavõidus kolmel korral, kuigi teistel kuudel on börsipakett osutunud soodsamaks valikuks ja kümne kuu kokkuvõttes on börsipaketi tarbijad endiselt kolm protsenti hinnavõidus," ütles Energiaturg.ee juhtiv analüütik Pirmin Tamm.

Oktoobris püsisid börsihinnad valdavalt stabiilsena, kuid kuu keskel Soome ja Rootsi kaabli hoolduse tõttu paariks päevaks kõrgele hüpanud börsihinnad mõjutasid ka kokkuvõttes tarbijate oktoobrikuu elektriarvet.

Börsi- ja fikseeritud paketi võrdlus näitab portaali teatel, et oktoobris oli näiteks 1750-kilovatt-tunnise aastatarbimisega korteril fikseeritud hinnaga pakett koos käibemaksuga 0,24 eurot odavam kui enimvalitud börsileping. Elektriküttega eramu, mille aastane tarbimine on 22 500 kilovatt-tundi, pakettide hinnavahe oli oktoobris 3,04 eurot. Hinnad sisaldavad käibemaksu, kuid tegemist on üksnes elektri maksumusega, ilma võrgutasude ja aktsiisideta.

Energiaturg.ee on elektrilepingu sõlmimist vahendav portaal, mida arendavad koostöös Advokaadibüroo Glimstedt, investeerimisfirma Capital Mill ning IT-partnerina Helmes.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes