02.03.2022 Kolmapäev

EL eemaldas seitse Vene panka SWIFT-ist

Euroopa Liit (EL) eemaldas täna Ukraina sõja eest kehtestatud sanktsioonide osana seitse Vene panka rahvusvahelisest maksesüsteemist SWIFT.

Ursula von der Leyen, Euroopa Komisjoni president
Ursula von der Leyen, Euroopa Komisjoni president Foto: europa.eu

Seitse panka, mis lõigatakse ära turvalisest pankadevahelisest sõnumisüsteemist raha üle piiride saatmiseks on VTB Bank, Bank Otkritie, Novikombank, Promsvjazbank, Rossija Bank, Sovkombank ning Vnesheconombank (VEB). Otsus jõustub selle EL-i väljaandes avaldamise hetkest.

Euroopa Komisjoni teatel takistab see meede neil pankadel teha kiiresti ja tõhusalt finantstehinguid kogu maailmas. Kolmapäevane otsus on kooskõlastatud EL-i rahvusvaheliste partnerite Ameerika Ühendriikide ja Ühendkuningriigiga.

Euroopa Liit on enneolematu kiirusega kiitnud heaks kolm karmide sanktsioonide lainet Venemaa finantssüsteemi, kõrgtehnoloogiliste tööstusharude ja korrumpeerunud eliidi vastu. See on meie liidu ajaloo suurim sanktsioonide pakett. Tänane otsus lõigata Venemaa peamised pangad ära SWIFT-süsteemist saadab Putinile ja Kremlile veel ühe väga selge signaali,

ütles Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen. 

Nimekirjas ei ole kahte suurt Vene panka Sberbank ja Gazprombank. Need on endiselt SWIFT-iga ühendatud, et EL-i riigid saaksid Vene gaasi- ja naftatarnete eest maksta.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!