03.07.2014 Neljapäev

Eestlased ei käsitle kinnisvara investeeringuna

Hoolimata üldlevinud arusaamast, et kinnisvara ost on investeering, on tavaliselt inimesed valmis oma kinnisvarast loobuma alles viimase võimalusena, selgub Swedbanki tarbijauuringutest.

Eestlased ei käsitle kinnisvara investeeringuna
Eestlased ei käsitle kinnisvara investeeringuna Foto: PM

„Kuigi 36 protsenti elanikest loodab pensionieas toimetulekul kinnisvarale, siis tegelikult ei ole inimesed valmis finantsraskuste korral kinnisvarast loobuma, kuivõrd sageli mõeldakse kinnisvara all just oma kodu,″ ütles Swedbanki eraisikute rahaasjade teabekeskusejuhataja Lee Maripuu pressiteate vahendusel.

„Suurem osa kinnisvara omanikest ehk 61 protsenti ei ole nõus müüma omatavast kinnisvarast mitte midagi, ei korterit, maavaldust, suvilat ega ka maamaja,″ märkis ta.

Teabekeskuse uuringust selgus, et neile, kellel on võimalik säästa, tundub kõige tulusam paigutada raha kinnisvarasse või panka, seda eelistas vastavalt 47 ja 33 protsenti vastanuist.

Tänavu suutis oma pere sissetulekust mingi osa säästa 51 protsenti peredest, 2010. aastal oli see 44 protsenti. Kui 2010. aastal oli säästetav summa keskmiselt 10,7–13,1 protsenti kuusissetulekust, siis tänavu aprilliks oli see tõusnud 14 protsendini.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!