08.12.2010 Kolmapäev

Eesti suhtub stabiliseerimisfondi suurendamisse ettevaatlikult

Esialgu ei ole sellisteks sammudeks ka mingit põhjust, sest fondi maht pole kaugeltki ammendatud, abivajajate arvu suurendamine tähendab abistajate arvu vähendamist ning intressimäärade kasvu kõigile, selgitas Ligi BNS-ile.

"Me pole ka selle taga, et fond muutuks regulaarseks laenajaks kõigile," lisas Ligi.

Euroopa Liidu rahandusministrid kiitsid teisipäeval ametlikult heaks 85 miljardi euro suuruse päästepaketi eraldamise Iirimaale,

Stabiliseerimisfondi suurendamist on toetanud Belgia rahandusminister Didier Reynders. Saksa kantsler Angela Merkel ja Prantsusmaa president Nicolas Sarkozy seda ei toeta. Prognooside kohaselt ei ole Euroopa Liidu abifond piisavalt suur, kui näiteks Portugal ja Hispaania peaksid abi vajama.

Rääkides Eesti seotusest sel nädalal Brüsselis arutlusel olevate teemadega märkis Ligi, et Eestile on kõige olulisem see, et Euroopa oma eelarvete ja majanduspoliiika muutmisega hakkama saaks ja ei otsiks reeglitele pehmendusi.

BNS


Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference