23.05.2018 Kolmapäev

Eesti riskikapitalifond Karma Ventures on kaasanud 70 miljonit eurot

Eesti riskikapitalifond Karma Ventures on kokku kaasanud 70 miljonit eurot oma fondi, millega investeerib varajase staadiumi tehnoloogia idufirmadesse Euroopas.

"Veebruaris 2016 käivitasime selle fondi 40 miljoniga ning nüüd oleme jõudnud 70 miljonini. Investoreid on tulnud juurde Baltimaadest ja Ühendkuningriigist. Nüüd on fond lukus ja rohkem investoreid juurde ei võta. Järgmine võimalus tuleb kahe-kolme aasta pärast," ütles Karma Venturesi austav parnter Margus Uudam BNS-ile.

Ühendkuningriigis baseeruv Isomer Capital ühines fondiga partnerina ning ülejäänud kaasatud kapitalist tuli erinevatelt investoritelt ja pensionifondidelt.

Praeguseks on Karma Ventures investeerinud ligi 15 miljonit eurot. "Siiamaani on üheksa investeeringut, Baltimaades, Soomes, Rootsis ja Inglismaal. Kokku tahame investeerida umbes 20 ettevõttesse. Investeerime pool kuni 3 miljonit eurot, sõltuvalt ettevõtte tegevusest ja suurusest ning hiljem teeme ka jätkuinvesteeringuid," sõnas Uudam.

Praegu on fondil üheksa investeeringut: TrademarkNow, Adaptive Simulations, SpectX, Plumbr, Minut, AppGyver, Sonarworks, Realeyes ja Cgtrader.

Uudami sõnul keskendub fond tugeva tehnoloogiabaasiga ettevõtetesse, mille konkurentsieelis on nende tehnoloogia ning millel on eelistatult juba käive olemas. "Enamusel on eesmärk saavutada rahvusvaheline müük ja tegevuse skaleerimine," märkis ta.

"Suurem fond võimaldab meil oma haaret laiendada ja pakkuda kõrgetasemelist toetust tehnoloogia idufirmadele kogu Euroopas," märkis Uudam.

2016. aasta algul käivitasid Eesti ja Soome taustaga fondijuhid toona 40 miljoni euro suuruse varase ja kasvufaasi idufirmadesse investeeriva riskikapitalifondi, mille võtmeinvestorid on Ambient Sound Investments ja Balti Innovatsioonifond.

Karma Venturesi asutasid varem Ambient Sound Investmentsis töötanud Margus Uudam ja Kristjan Laanemaa ning Soome investor ja ettevõtja Tommi Uhari. Uhari juhatas viimati enda ettevõtet Uros ning on eelnevalt töötanud firmades nagu ST-Ericsson, ST Microelectronics ja Nokia.

Karma Venturesi uue fondi nõustajatena löövad kaasa ka Skype'i asutajate hulka kuulunud Ahti Heinla ja Jaan Tallinn. Uue fondi peamised investorid on Ambient Sound Investments ning Eesti, Läti, Leedu valitsuste ja Euroopa Investeerimisfondi koostöös loodud Balti Innovatsioonifond.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes