13.09.2018 Neljapäev

Eesti Pank: Luminori tehing näitab välisinvestorite huvi Eesti vastu

Eesti Panga asepresidendi Madis Mülleri sõnul on Luminori tehing positiivne märk välisinvestorite huvist investeerida Eesti finantssektorisse.

"Uudis on positiivne märk välisinvestorite huvist investeerida Eesti finantssektorisse. Iga panga stabiilse arengu ja konkurentsivõime huvides on võimalikult tugeva strateegilise omaniku olemasolu," ütles Madis Müller BNS-ile.

"Blackstone on kindlasti väga tugev investeerimisettevõte. Tegemist on investoriga, kelle lähenemine strateegilise omanikuna võib erineda mõne rahvusvahelise pangandusgrupi omast," lisas Müller.

Eesti Pank jälgib Mülleri sõnul uue omaniku võimalikku mõju Luminori strateegiale ja seeläbi Eesti pangandusturule tehingu teostumise järel suure huviga.

Nordea müüdava ligikaudu 36-protsendise aktsiapaki ostuhind on 600 miljonit eurot, mis tähendab Luminorile ligikaudu 1,7 miljardi euro suurust turuväärtust. See vastab enam-vähem täpselt finantskontserni varade raamatupidamislikule väärtustele. Kokku maksab Blackstone soetatava 60-protsendilise paki eest ligikaudu 1 miljard eurot.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes